Zamknij
REKLAMA

Dzień Seniora

05.25, 22.10.2022 . Aktualizacja: 05.27, 22.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października — Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. Zatem okazji do świętowania nie brakuje.

 

W tym roku wspólną imprezę dla seniorów zorganizowali Osiedle nr 6, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Nasze Zatorze” oraz Stowarzyszenie dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego. Wielki bal odbył się w sali bankietowej Rabeto w Grodkowie-Zawiszach. Przybyli seniorzy z Osiedla nr 6, Sierpca i powiatu sierpeckiego. Starszą młodzież powitali radny miejski Piotr Rzeszotarski i prezes Stowarzyszenia dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego Piotr Pakieła. Życzyli wszystkim dobrej zabawy i zdobycia nowych umiejętności.

 

Ekologia i seniorzy

Zanim na dobre rozbrzmiała muzyka goście mieli okazję wziąć udział w warsztatach ekologicznych w ramach pierwszej części projektu EkoSenior. Ręcznie malowano torby wielokrotnego użytku.

— Kiedyś takie torby sama szyłam z resztek materiałów. Nosiło się w nich wszystkie zakupy. Potem przyszła era foliowych reklamówek. Nie spodziewałam się wtedy, że znów wrócimy do „szmatek”. Dziś już oczy nie te, więc z szyciem mam problemy, ale pomalować torbę zawsze dam radę i chętnie będę chodzić z nią po zakupy — stwierdziła jedna z pań.

Podczas warsztatów robiono także naturalne kosmetyki i środki czystości. Uczestnicy nauczyli się, w jaki sposób na bazie cukru, cytrusów oraz oliwy z oliwek w słoikach z recyklingu wykonać ekopeeling.

— Czym różni się produkt dostępny w sklepie od tego zrobionego samemu? Przede wszystkim ceną. Taniej jest zrobić go samemu. Do tego nie ma w nim zbędnej chemii. Ekokosmetyki można przechowywać nawet do półtora miesiąca w lodówce i korzystać z nich regularnie — wymieniała zalety własnoręcznie zrobionego kosmetyku prowadząca projekt Katarzyna Struzik.

Okazało się też, że seniorzy świetnie radzą sobie z segregacją śmieci. Chociaż odświeżenie wiadomości, jaki odpad do jakiego kosza wrzucić, przydało się. Najaktywniejsi seniorzy otrzymali nagrody w postaci termosów. Wszyscy byli zainteresowani drugą częścią warsztatów, która odbędzie się w październiku. Będzie można nauczyć się, jak tchnąć nowego ducha w stare meble.

 

W tanecznych rytmach

Po zakończeniu warsztatów przyszedł czas na zabawę przy muzyce. Można było tańczyć w parach, solo i w większych grupach. Powodzeniem cieszyły się też konkursy przygotowane przez organizatorów. Wiele śmiechu wzbudzili panowie tańczący w baletowych spódniczkach. Na głodnych czekały zimne i gorące dania. Nikt nie nudził się i wszyscy zgodnie oświadczyli, że z niecierpliwością czekają na kolejną tego typu imprezę.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Centrum Pomocy Społecznej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%