Zamknij
REKLAMA

Wyścigi zaprzęgów w Szczutowie

08.13, 09.09.2022 . Aktualizacja: 08.16, 27.09.2022
Skomentuj fot. Weronika Domagalska
REKLAMA

 

 

Po raz pierwszy szczutowianie mieli okazję zobaczyć Towarzyskie Zawody Konne w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała przejazdy załóg, wiele osób robiło zdjęcia, podziwiało piękne konie i umiejętności zawodników.

 

W konkursie wzięło udział pięć zaprzęgów parokonnych. Zawody rozgrywały się jako konkurs dwunawrotowy. Oznaczało to, że trzeba było pokonać trasę dwukrotnie. Liczyła się suma czasów obu przejazdów. Mało komu udawało się przejechać trasę bez punktów karnych, które można było otrzymać z powodu naruszenia przeszkód oraz przekroczenia maksymalnie wyznaczonego czasu. Pierwszy przejazd odbywał się według losowania, w drugim jeźdźcy startowali w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc po pierwszej rundzie zmagań. Wszystkie zaprzęgi szczęśliwie ukończyły zawody.

— Piękna impreza. Było na co popatrzeć. Mam nadzieję, że na stałe zawita do Szczutowa — stwierdziła szczutowianka.

Pierwsze miejsce w Towarzyskich Zawodach Konnych w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi w Szczutowie zdobył Rafał Paszyński i Joanna Paszyńska ze Stajni Wielgie (konie Ikar i Cynamon). Na drugim miejscu uplasowali się Jacek Soborski i Wiesław Lemański ze Skrwilna (konie: Hejdyk i Morawiec), zdobywając 9 punktów. Na podium stanęli także Katarzyna Nazarewicz i Krzysztof Przybylski ze Stajni Piastowo (konie: Mister i Siglavi Capriola Bitong).

Puchary wręczał wójt gminy Szczutowo Andrzej Twardowski.

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%