Zamknij
REKLAMA

Niewypały w Sierpcu

07.22, 15.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Od zakończenia II wojny światowej minęło już ponad 77 lat. A jednak ciągle ziemia ukrywa pozostałości z tamtych czasów. W Sierpcu odnaleziono niewypały.

 

W środę, 14 września 2022 r., przy ulicy Narutowicza w Sierpcu zaparkowało wiele policyjnych i strażackich aut. Droga została zamknięta. Do drzwi mieszkań i instytucji mieszczących się w blokach przy ul. Narutowicza, Piastowskiej i Jana Pawła II pukali policjanci z prośbą o opuszczenie pomieszczeń i udanie się w bezpieczne miejsce. Przyczyną było znalezienie na prowadzonej na Osiedlu Narutowicza budowie niewybuchów z czasów II wojny światowej. Przeleżały w ziemi blisko osiemdziesiąt lat. 

— To niesamowite, że dotychczas nikt tego nie odkrył. Przecież tu był swego czasu jeden wielki plac budowy. Szczęście, że nikomu nic się nie stało — twierdzili sierpczanie. Saperzy bezpiecznie załadowali niewypały i wywieźli, by je zdetonować.

 

fot. OSP Lelice

fot. OSP Lelice

fot. OSP Lelice

fot. OSP Lelice

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TomekTomek

0 0

Nie w czwartek tylko w środę. I na oko widać ,że są to granatniki ręczne - panzerfaust a nie pociski artyleryjskie. 14:41, 15.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%