Od zakończenia II wojny światowej minęło już ponad 77 lat. A jednak ciągle ziemia ukrywa pozostałości z tamtych czasów. W Sierpcu odnaleziono niewypały.
W środę, 14 września 2022 r., przy ulicy Narutowicza w Sierpcu zaparkowało wiele policyjnych i strażackich aut. Droga została zamknięta. Do drzwi mieszkań i instytucji mieszczących się w blokach przy ul. Narutowicza, Piastowskiej i Jana Pawła II pukali policjanci z prośbą o opuszczenie pomieszczeń i udanie się w bezpieczne miejsce. Przyczyną było znalezienie na prowadzonej na Osiedlu Narutowicza budowie niewybuchów z czasów II wojny światowej. Przeleżały w ziemi blisko osiemdziesiąt lat.
— To niesamowite, że dotychczas nikt tego nie odkrył. Przecież tu był swego czasu jeden wielki plac budowy. Szczęście, że nikomu nic się nie stało — twierdzili sierpczanie. Saperzy bezpiecznie załadowali niewypały i wywieźli, by je zdetonować.
fot. OSP Lelice
fot. OSP Lelice
0 0
Nie w czwartek tylko w środę. I na oko widać ,że są to granatniki ręczne - panzerfaust a nie pociski artyleryjskie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekstrasierpc.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz