Zamknij
REKLAMA

Pożar chlewni w Mochowie Nowym

00:38, 01.08.2022 | .
Skomentuj fot. KP PSP Sierpc
REKLAMA

 

 

Ponad pięćset prosiąt było w chlewni w Mochowie Nowym, gdy doszło do pożaru. Zwierzęta udało się uratować.

 

Do pożaru doszło 30 czerwca 2022 r., najprawdopodobniej z powodu wyładowań atmosferycznych podczas burzy. Jako pierwsi na miejsce przybyli policjanci z posterunku w Gozdowie. Palił się już wtedy cały dach chlewni. Funkcjonariusze rozbili drzwi, weszli do środka płonącego budynku gospodarczego i wspólnie z mieszkańcami zaczęli wyprowadzać na zewnątrz dziewięciotygodniowe prosięta. Ze względu na duże zadymienie opuścili chlewnię w momencie przyjazdu strażaków. Rozpoczęło się gaszenie pożaru.

— Ratownicy ubrani w aparaty powietrzne weszli do budynku w celu ewakuacji zwierząt. Trzoda ewakuowana była do pobliskiej zagrody, znajdującej się przy sąsiednim budynku. Po dojeździe następnych zastępów wprowadzono kolejnych ratowników do pomocy przy ewakuacji zwierząt — poinformował oficer prasowy KP PSP Sierpc bryg. Waldemar Goczyński.

Akcja przebiegała w trudnych warunkach. Strażacy w specjalnych strojach mieli utrudnione możliwości poruszania się. Niemniej udało się uratować około 500 prosiąt. Cały czas trwało gaszenie pożaru.

— Jeszcze w trakcie działań ratowniczych do strażaków dotarła informacja o osobie poszkodowanej, która doznała urazu palca lewej stopy. Ratownicy przemyli rany solą fizjologiczną oraz założyli opatrunek. Matka nieletniego odmówiła wezwania zespołu ratownictwa medycznego, deklarując, że sama zawiezie syna na SOR w Płocku w celu zszycia rany — powiedział oficer prasowy straży.

Spaleniu uległo około dziesięć bel słomy, drewniana konstrukcja dachu oraz wentylatory wyciągowe chlewni. W akcji gaszenia pożaru brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Sierpca, OSP Mochowo, OSP Lelice, OSP Bendorzyn.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%