Zamknij
REKLAMA

Piknik integracyjny w Krzyżówce

22:13, 18.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Osada myśliwska „Krzyżówka’’ w Szczechowie po raz kolejny otworzyła swoje podwoje. Tym razem na piknik integracyjny dla ukraińskich i polskich rodzin.

 

Pomysłodawcą imprezy był radny miejski Wojciech Jaworowski. A do organizacji włączyli się burmistrz Jarosław Perzyński oraz myśliwi. Leśna polana rozbrzmiewała śmiechem i zabawą. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Edytą Paciuszkiewicz i Elwirą Marcinkowską Osmólską oraz Iwona Rybicka i Beata Karkusz ze Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowały mnóstwo zadań i gier, w których każdy mógł spróbować swoich sił. Było malowanie na folii, zabawy z chustą edukacyjną, rzucanie woreczków. Wielką radochę sprawiło przeciąganie liny. Dzieciaki okazały się silniejsze niż dorośli. Dla wszystkich uczestników zbaw były nagrody.

Znalazł się też czas na zabawę przy muzyce. Michał Litkie z zespołem zaprosił wszystkich do wspólnego tańca. Dzieci z Ukrainy pokazały, że potrafią pięknie śpiewać. Niespodziankę sprawili myśliwi z Koła Łowieckiego „Skrwa” z Sudrag, którzy na piknik przysłali pieczonego dzika. Były też przysmaki z grilla i to, co wszystkie dzieciaki lubią najbardziej — słodycze.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy sprawili, że impreza mogła się odbyć: MOSiR, ROD im. Marii Konopnickiej w Sierpcu, Bożenie Domińskiej, Marzannie Łabędzkiej, państwu Brodzińskim, firmom: Staropolska Strzecha i Zakłady Mięsne Czachorowski.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%