Zamknij
REKLAMA

Kwalifikacja wojskowa

21:10, 16.06.2022 | .
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu
REKLAMA

 

 

Od 23 maja do 3 czerwca 2022 roku na terenie powiatu sierpeckiego odbywała się kwalifikacja wojskowa, która miała na celu weryfikację młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji i stanu zdrowia psychofizycznego dla potrzeb czynnej służby wojskowej.

 

Starosta sierpecki Andrzej Cześnik, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku ppłk. Wojciech Nawrocki oraz szef Wydziału Rekrutacji mjr Robert Wojciechowski spotkali się osobami, które pracowały w Powiatowej Komisji Lekarskiej w Sierpcu. Organizacją i zabezpieczeniem jej pracy zajmował się Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu. Szczególne podziękowania za sprawną realizację kwalifikacji wojskowej należą się personelowi medycznemu Jolancie Mroczyńskiej oraz Sławomirowi Łojkowi — pełniącym funkcje przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego Powiatowej Komisji Lekarskiej w Sierpcu — oraz pielęgniarkom Beacie Morawskiej i Marzannie Antoszewskiej.

Do kwalifikacji wojskowej stawiło się ponad 320 osób z całego powiatu, m.in. mężczyźni urodzeni w 2003 roku, mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej oraz osoby uznane w latach 2001-2002 za czasowo niezdolne do pełnienia służby. Do stawiennictwa zostały także wezwane kobiety urodzone w latach 1998-2003 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%