Zamknij
REKLAMA

Umowa na rozbudowę szpitala podpisana

12:29, 21.05.2022 |
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu
REKLAMA

 

 

Dzięki dofinansowaniu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych — Edycja I pozyskanego przez Powiat Sierpecki będzie mogła ruszyć rozbudowa szpitala.

 

W Starostwie Powiatowym w Sierpcu doszło do podpisania pomiędzy starostą sierpeckim Andrzejem Cześnikiem, wicestarostą Sławomirem Olejniczakiem, skarbnikiem Powiatu Zbigniewem Garwackim a właścicielem firmy Sołdański Paweł Usługi Remontowo-Budowlane w Sierpcu Pawłem Sołdańskim umowy na realizację zadania pn. „Utworzenie Izby Przyjęć COVID wraz z Centrum Rehabilitacji przy SPZZOZ w Sierpcu w formule »zaprojektuj i wybuduj«”.

Inwestycja polegać będzie na zaprojektowaniu, wybudowaniu i wyposażeniu na terenie szpitala w Sierpcu budynku kubaturowego, dwukondygnacyjnego o łącznej powierzchni 1520,47 m kw. Obiekt zostanie przeznaczony na Centrum Rehabilitacji. Przebudowana i rozbudowana zostanie również Izba Przyjęć w celu dostosowania istniejących pomieszczeń do zgodności z wymaganiami prawnymi. Brakującą powierzchnię rozbudowy równą 110 m kw powierzchni całkowitej przewiduje się w parterze elewacji frontowej szpitala wraz z wejściem i podjazdem dla karetek. Inwestycja jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Edycja I w kwocie 16 150 000,00 złotych. Wkład własny Starostwa Powiatowego w Sierpcu to około 3 000 000,00 złotych. Cała kwota inwestycji opiewa na 18.999 642,23 zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%