Zamknij
REKLAMA

Otwarcie Stacji Sierpc 

06:11, 17.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Stacja Sierpc jest największą w powiecie sierpeckim galerią usługowo-handlową. Na jej otwarcie przyszły tłumy mieszkańców miasta, którzy byli ciekawi, w jaki sposób został zagospodarowany teren na obrzeżach Sierpca. Niektórych przyciągnęły promocje, innych znane marki. 

 

Ponad sto lat temu, 8 kwietnia 1915 r., do Sierpca została doprowadzona z Torunia linia kolei wąskotorowej. Wybudowali ją Niemcy do celów wojskowych. Stacja kolejowa mieściła się w zupełnie innym miejscu niż dziś, bo na obrzeżach miasta, od południowo-zachodniej strony, naprzeciwko dzisiejszego cmentarza parafialnego. Historia ta jest dobrze znana wszystkim miłośnikom kolei, teraz także stała się popularna wśród tych, którzy dziejami niespecjalnie się interesują. Stacja Sierpc znów zaistniała na mapach, tym razem jako galeria usługowo-handlowa. 

 

Tu było ściernisko...

Budowa galerii ruszyła w ubiegłym roku na terenie położonym w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 10 oraz drogi wojewódzkiej nr 560, stanowiących główne szlaki komunikacyjne pomiędzy Warszawą, Toruniem i Brodnicą. Prace postępowały bardzo szybko. W sobotę, 26 marca 2022 r., nastąpiło oficjalne oddanie nowego kompleksu. Już od samego rana trudno było znaleźć wolne miejsce parkingowe, mimo że jest ich ponad dwieście. Mieszkańcy przybyli, by zobaczyć, jak prezentuje się Stacja Sierpc. Oficjalnego otwarcia dokonali inwestorzy, właściciele spółki Zefir 10. Przybyłych gości – przedstawicieli władz samorządowych: wicestarostę Sławomira Olejniczaka, burmistrza Jarosława Perzyńskiego, radnych miejskich i powiatowych, wykonawców i wszystkich zaangażowanych w powstanie inwestycji powitała, w imieniu swoim i wspólników, Iwona Rydlewska. Przecięto symboliczną wstęgę. 

— Cieszę się, że ta inwestycja mogła powstać w moim rodzinnym mieście i dziś możemy otworzyć centrum. Mam nadzieję, że sierpczanie będą chętnie tu przychodzić — powiedział prezes Zefir 10 Tomasz Rydlewski.

Galerię poświęcił proboszcz parafii św. Benedykta w Sierpcu ks. Marek Tomulczuk SAC.

 

Znane i nowe sklepy

Stacja Sierpc jest nowoczesnym centrum handlowym o powierzchni ok. 8 tysięcy metrów kwadratowych. Już 26 marca rozpoczęły działalność CCC, Sinsay, Diverse, Pepco, Action, Dealz, Rossmann, Hebe, Jysk, RTV Euro AGD, Smyk, Stokrotka, Martes Sport. W kwietniu otworzy się jeszcze salon Vision Express. Wiele sieci jest już dobrze znanych sierpczanom, ale niektóre są dla części osób nowością. 

— Jestem mile zaskoczona. Nie spodziewałam się, że tak to będzie wyglądało. Mimo że jest naprawdę dużo ludzi, to spokojnie można robić zakupy, nie opierając się na plecach innych i nie będąc ciągle popychanym. Jednej rzeczy żałuję, że nie mam tyle czasu, żeby wszystko spokojnie zobaczyć. Na pewno szybko tu wrócę — stwierdziła jedna z kobiet.

Wiele osób wyrażało podobne opinie. 

— W końcu nie trzeba będzie jeździć daleko na zakupy. W zasadzie mam już swoje ulubione marki w Sierpcu. No i jest to, co dla mnie najważniejsze, bo pracuję do siedemnastej - sklepy są otwarte do dwudziestej pierwszej — mówiła jedna z pań.

Obok centrum handlowego do dyspozycji klientów jest parking na ponad 200 miejsc oraz ciąg pieszy z ławkami. Zaplanowano też liczne nasadzenia drzew, krzewów i traw, aby wyeliminować zjawisko tzw. „betonozy”. Całości dopełnia sfinansowana przez inwestora przebudowa ulic Rypińskiej i Kościuszki wraz z chodnikami i oznakowaniem.

 

Podziękowania

Przeprowadzenie takiej inwestycji wymagało zaangażowania wielu osób z wielu firm, dzięki którym udało się stworzyć centrum handlowo-usługowe Stacja Sierpc. Inwestorzy podziękowali za zaangażowanie, wsparcie i współpracę bankowi PEKAO S.A., firmom eRSbet Sp. z o.o. i BOIG Sp. z o.o.

Były też słowa wdzięczności dla rodzin inwestorów oraz przyjaciół, a w szczególności rodziny państwa Majsterek, właścicieli zaprzyjaźnionego Centrum Handlowego Tkalnia w Pabianicach.

Nie zabrakło słów podziękowań dla prezesa Tomasza Rydlewskiego, które skierował pod jego adresem poseł Zbigniew Girzyński, uczestniczący w uroczystym otwarciu.

Burmistrz Jarosław Perzyński stwierdził, że Stacja Sierpc jest pierwszą inwestycją, która została oddana w 700. roku istnienia miasta. Podziękował też za możliwość korzystania przez mieszkańców z parkingu także w czasie, gdy galeria będzie zamknięta. Rozwiąże to w znacznej mierze problemy związane z parkowaniem aut osób udających się na cmentarze. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%