Zamknij
REKLAMA

Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy

15:31, 19.03.2022 | .
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay
REKLAMA

 

 

Był pijany, jednak mimo to postanowił pojechać po kolegę. Nie udało mu się dojechać na miejsce. Świadkowie zatrzymali jego samochód, zabrali mu kluczyki i wezwali policję.

 

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej W 560. Troje mieszkańców Płocka jechało w kierunku Lelic. Spostrzegli, że kierowca peugeota miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Wielokrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, powodując zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wykorzystali moment nieuwagi, zatrzymali pojazd i odebrali kierowcy kluczyki. Zawiadomili policję, która szybko pojawiła się na miejscu. Funkcjonariusze z sierpeckiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało u 22-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Prowadzenie samochodu w takim stanie jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i zatrzymanie prawa jazdy na czas nie krótszy niż 3 lata.

— Powyższe zdarzenie świadczy o dojrzałości i świadomości z zagrożeń, jakie powodują pijani kierowcy na naszych drogach. Sierpecka Policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańców Płocka. Dzięki zdecydowanym działaniom udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu — stwierdziła oficer prasowa KPP Sierpc mł. asp. Katarzyna Krukowska.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%