Zamknij
REKLAMA

Jechali za szybko

14:19, 19.03.2022 | opr. na podst. informacji KPP w Sierpcu
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay
REKLAMA

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali kolejnych kierowców przekraczających prędkość w terenie zabudowanym. Stracili prawa jazdy i otrzymali wysokie mandaty. 

 

Ponad 120 km/h

W miejscowości Antoniewo w gminie Gozdowo policjanci z sierpeckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty, który zdecydowanie przekroczył prędkość. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 123km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50km/h. Odcinek, w którym doszło do zdarzenia, mieszkańcy miejscowości wskazali w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako teren, gdzie kierowcy nie stosują się do ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. 23-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany wysokim mandatem w kwocie 2500 złotych, a na jego kontro trafiło 10 punktów.

 

Ponad 110 km/h

W Gójsku na celowniku ręcznego miernika prędkości sierpeckich policjantów znalazł się jadący przez obszar zabudowany 56-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego, który poruszał się z prędkością 112 km/h. Kierowca natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej.  Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a na jego konto trafiło 10 pkt karnych. Mieszkaniec Legionowa skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego. Teraz o losie kierowcy toyoty zdecyduje sąd, a tam kara może sięgnąć 30 tys. zł.

 

Policjanci przypominają:

• przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, kierowca straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy;

• jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu - okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;

• natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy, zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

(opr. na podst. informacji KPP w Sierpcu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%