Zamknij
REKLAMA

InicJaTyWy w Sierpcu i okolicach

11:50, 02.01.2022 | IP
Skomentuj fot. InicJaTyWy
REKLAMA

 

Możemy już zobaczyć efekty 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy. Projekty zrealizowane w powiecie sierpeckim przez 5 regionalnych organizacji otrzymały w sumie 50 tys. zł od organizatora Programu – Carlsberg Polska.

 

Już po raz ósmy dofinansowaliśmy inicjatywy wyłonione przez internautów w głosowaniu. Cieszymy się, że wsparliśmy działania potrzebne lokalnej społeczności. 3 inicjatywy zostały zrealizowane w kategorii działań na rzecz poprawy świadomości ekologicznej – tematu, który w dzisiejszych czasach jest priorytetem – mówi Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. komunikacji w Carlsberg Polska.

 

AED ratuje życie

Stowarzyszenie Gramy Razem zakupiło 3 defibrylatory AED oraz 2 fantomy dla dwóch jednostek OSP w powiecie sierpeckim – OSP Zawidz i OSP Szczutowo. Dwa urządzenia AED zostały zamontowane na ścianach remiz i są ogólnodostępne, mogą być także wykorzystywane przez strażaków podczas akcji, bo bardzo często to właśnie oni jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia. Trzeci defibrylator szkoleniowy oraz fantomy przeznaczone są do szkoleń z obsługi sprzętu, które będą przeprowadzane dla pracowników OSP i mieszkańców.

 

Osiedlowa Strefa Relaksu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu na Osiedlu nr 3 stworzył wyjątkowe miejsce do wspólnego odpoczynku, biwakowania, integracji mieszkańców, grillowania, a także gier stolikowych. Projekt jest rozszerzeniem „strefy rodzinnej” rekreacyjno-sportowej, już istniejącej w tym miejscu. Nowa strefa będzie służyła mieszkańcom podczas licznych uroczystości osiedlowych, np. imprez sportowych, sprzątania świata, czy wydarzeń charytatywno-kulturowych.

 

Altana ekologiczno-informacyjna „Kasztelan”

Koło wędkarskie ,,Kasztelan" stworzyło ekologiczną altanę z tablicami informacyjno-edukacyjnymi nt. fauny i flory, segregacji odpadów oraz dbania o środowisko naturalne przy łowisku Jeziórka. Altana jest zadaszona, oświetlona wewnątrz, z solarnym systemem zasilania z włącznikiem zmierzchowym. Jej głównym celem jest promocja prawidłowej segregacji odpadów, podnoszenie świadomości odnośnie dbania o środowisko. Altana łączy element edukacji z odpoczynkiem w parku miejskim.

 

Sprzątamy Sierpienicę - jej piękną okolicę

Stowarzyszenie Dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego zrealizowało ważny dla środowiska projekt ,,Sprzątamy Sierpienicę - jej piękną okolicę". W ramach akcji najpierw przeprowadzono kampanię informacyjną o wydarzeniu, a następnie, wspólnie z mieszkańcami, sprzątanie doliny rzeki Sierpienicy. Uczestnicy otrzymali ekologiczne sadzonki, odbyło się również proekologiczne spotkanie w formie krótkiego wykładu. Akcja miała poprawić czystość i porządek doliny Sierpienicy,a także zwiększyć poczucie odpowiedzialności mieszkańców za stan lokalnego środowiska.

 

Czyste środowisko to dobre samopoczucie, zdrowie i piękno przyrody - DBAJ O NIE!

Kolejny projekt to cykl audycji edukacyjnych dot. wpływu opakowań na środowisko i życie społeczeństwa w internetowym radiu „Radio Sierpc”, prowadzonym w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Do każdej audycji zaproszono specjalistów ochrony środowiska i działań proekologicznych, recyklingu, produkcji i utylizacji opakowań oraz pracowników sierpeckich jednostek miejskich odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami. Audycje przeprowadzono ,,na żywo", nagrano jako podcasty i udostępniono na stronie radiosierpc.pl

 

(IP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%