Zamknij
REKLAMA

Nielegalna produkcja alkoholu

21:56, 07.12.2021 | .
Skomentuj fot. KPP Sierpc
REKLAMA

 

 

Sierpeccy kryminalni zabezpieczyli aparaturę do nielegalnej produkcji alkoholu. W trakcie przeszukania znaleźli także około 150 litrów gotowego produktu i 500 litrów tzw. zacieru.

 

Funkcjonariusze operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu uzyskali informację, że jeden z mieszkańców Sierpca na terenie gminy sąsiadującej z powiatem sierpeckim w domku letniskowym może wyrabiać alkohol bez wymaganego wpisu do rejestrów. Policjanci odwiedzili miejsce, gdzie mężczyzna miał produkować nielegalny alkohol. Przypuszczenia szybko się potwierdziły. W trakcie przeszukania domku letniskowego znaleziono i zabezpieczono około 150 litrów alkoholu etylowego oraz około 500 litrów zacieru w trakcie fermentacji, a także specjalistyczną aparaturę do produkcji alkoholu wraz z kolumną destylującą. Mężczyzna został zatrzymany. 58-latek usłyszał zarzut, za który grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Zgodnie z ustawą za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%