Zamknij
REKLAMA

Nietrzeźwi kierowcy w Rościszewie

21:51, 07.12.2021 | .
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay
REKLAMA

 

 

Policjanci z sierpeckiej drogówki prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Mają one na celu przebadanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. podwójnym gazie.

 

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu mł. asp. Katarzyna Krukowska poinformowała, że 2 grudnia 2021 r. w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierowców w Rościszewie. O godzinie 7:00 mundurowi sprawdzili trzeźwość kobiety kierującej fordem. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 33-letnia mieszkanka powiatu sierpeckiego jest w stanie nietrzeźwości, a w jej organizmie jest ponad 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Kolejnym nietrzeźwym kierującym okazał się 41-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Daewoo. Mężczyzna także stracił prawo jazdy.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Kierowca musi liczyć się również z utratą prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata, a także z dotkliwą karą finansową.

— Takie kontrole policjanci przeprowadzają regularnie, pozwalają one, tak jak w tym przypadku, wyeliminować z dróg nieodpowiedzialnych, nietrzeźwych kierowców i tym samym znacznie poprawić stan bezpieczeństwa na drogach powiatu sierpeckiego — stwierdziła mł. asp. Katarzyna Krukowska.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%