Zamknij
REKLAMA

Nowy prezes powiatowy Związku OSP

23:16, 23.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W Rościszewie odbył się zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Sierpcu. Dokonano podsumowania mijającej kadencji i wybrano nowe władze.

 

W zjeździe uczestniczyli delegaci wybierani na zjazdach gminnych. Zaproszono także m.in. prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka, komendanta powiatowego PSP w Sierpcu st. bryg. Marcina Strześniewskiego, zastępcę komendanta powiatowego PSP w Sierpcu st. bryg. Pawła Sekulskiego, byłego dyrektor Biura Terenowego ZOSP RP w Płocku Jerzego Olejnika, starostę sierpeckiego Andrzeja Cześnika, wicestarostę Sławomira Olejniczaka, przewodniczącego Rady Powiatu Sierpeckiego Przemysława Burzyńskiego, wójtów gmin z terenu powiatu sierpeckiego, kapelana strażaków ks. Andrzeja Zakrzewskiego. Zebranych powitał prezes ustępującego zarządu dh Jan Sugajski.

 

Absolutorium dla zarządu

Na początku zjazdu chwilą ciszy uczczono pamięć strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę, wśród nich był także druh Roman Grabowski, wieloletni sekretarz zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP. Podsumowania ostatnich pięciu lat dokonał dh Jan Sugajski. Na terenie powiatu sierpeckiego funkcjonują 62 jednostki OSP, z których 13 należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. OSP na terenie powiatu sierpeckiego zrzesza 2188 strażaków, w tym 1927 mężczyzn i 261 kobiet. 416 strażaków w wieku od 18 do 65 lat może brać udział w bezpośrednich działaniach ratowniczych. Posiadają co najmniej podstawowe szkolenie i badania lekarskie dla strażaków ratowników. W Zarządzie Oddziału Powiatowego ZOSP zasiadało dwudziestu dwóch druhów, w tym dziesięć osób funkcyjnych. W ciągu pięciu lat odbyło się siedemnaście posiedzeń, podczas których m.in. przekazywano informacje o pozyskiwaniu i wydatkowaniu środków finansowych pozyskiwanych z urzędów gmin i innych instytucji, omawiano stan techniczny sprzętu gaśniczego i budynków remiz, mówiono o wytycznych w sprawie organizacji i przebiegu zebrań sprawozdawczych i wyborczych w jednostkach OSP, o organizacji zawodów sportowo-pożarniczych i szkolnych, o koordynowaniu wyjazdów samochodów gaśniczych do pożarów, o organizacji i udziale strażaków w uroczystościach państwowych i kościelnych.

Prezes podziękował ustępującemu zarządowi, prezydium oraz komisji rewizyjnej za piąć lat wspólnych działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Dh Jan Sugajski przypomniał, że w tym roku Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzi jubileusz 100-lecia powstania oraz jubileusz 105-lecia powstania Związku Floriańskiego.

Działalność Zarządu została oceniona pozytywnie i otrzymał on absolutorium.

 

Nowy zarząd i komisja rewizyjna

Podczas zjazdu wybrano nowy zarząd i komisję rewizyjną. Prezydium zarządu stanowić będzie osiem osób. Nowym prezesem został Kamil Różański. Na stanowiska wiceprezesów powołano st. bryg. Marcina Strześniewskiego, Filipa Osuchowskiego i Marcina Rajkowskiego. Funkcję sekretarza będzie pełnił Sławomir Krystek, a skarbnika Zbigniew Tomaszewski.

Członkami prezydium zostali Tomasz Podlasiak i Krzysztof Dywal. Przewodniczącym komisji rewizyjnej wybrano Grzegorza Mazurowskiego, sekretarzem Józefa Chmielewskiego, członkiem Leszka Smoleńskiego.

Delegaci podjęli uchwałę o przyznaniu tytułu honorowego prezesa druhowi Janowi Sugajskiemu.

Zaproszeni goście podziękowali ustępującemu zarządowi i gratulowali wyboru nowym władzom. Na zakończenie symbolicznie podzielono się opłatkiem.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%