Zamknij
REKLAMA

Wichury nad powiatem sierpeckim

12:34, 26.10.2021 | .
Skomentuj fot. OSP Milewko
REKLAMA

 

 

Ponad pięćdziesiąt razy wyjeżdżali strażacy do zdarzeń spowodowanych przez wichury, jakie przeszły przez powiat sierpecki 21 i 22 października.

 

Działania straży polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów ze szlaków komunikacyjnych, zabezpieczaniu uszkodzonych i zerwanych dachów z budynków mieszkalnych i inwentarskich oraz usuwaniu drzew z uszkodzonych napowietrznych linii energetycznych. W dwóch przypadkach po zaniku napięcia elektrycznego strażacy dostarczali agregaty prądotwórcze, aby zabezpieczyć ciągłość działania urządzeń medycznych wspomagających oddychanie. Dodatkowo dwie interwencje związane były z pożarami: ciągnika rolniczego i sadzy w kominie oraz jedna w związku z wypadkiem drogowym na drodze wojewódzkiej nr 541 w Żukach.

Strażacy apelują o zachowywanie szczególnej ostrożności w czasie wichur. Nie należy przebywać w pobliżu obiektów, które mogą zostać uszkodzone przez wiatr (drzewa, słupy wysokiego napięcia, latarnie). Sprzątnijmy z balkonów wszystkie luźne rzeczy, które w czasie porywów wiatru mogą stanowić zagrożenie dla innych oraz nie stawiajmy swoich samochodów pod drzewami. Ograniczmy również w miarę możliwości przemieszczanie się.

Informacje od ochotniczych straży pożarnych

OSP Lelice

Strażacy z Lelic usuwali powalone drzewa i naderwane gałęzie na drogach oraz pomagali przy zabezpieczeniu zerwanego dachu. Dostarczyli także agregat prądotwórczy do budynku mieszkalnego, aby zasilić urządzenie wspomagające oddychanie.

OSP Milewko

Do powalonych drzew w Stropkowie i Chabowie Starym oraz w celu zabezpieczenia uszkodzonego dachu na budynku gospodarczym w Zgagowie wyjeżdżali ochotnicy z OSP Milewko.

 

OSP Rościszewo

Druhowie z OSP Rościszewo usuwali powalone drzewa na drodze powiatowej w kierunku Puszczy. W Piankach zabezpieczyli przed całkowitym zerwaniem dach budynku gospodarczego, który został uszkodzony przez silny podmuch wiatru.

OSP Szczutowo

Strażacy z OSP Gójsk usunęli powalone drzewa na trasie ze Szczutowa do Czumska, w Stropkowie oraz na ulicy Kolejowej w Szczutowie. Zostali wezwani także w rejon DPS-u w Szczutowie, gdzie na łuku drogi drzewo przewróciło się na linię energetyczną i zwisało nad jezdnią.

OSP Zawidz

Dziewięciokrotnie wyjeżdżali strażacy z OSP Zawidz. Usuwali zwalone drzewa z dróg w Skoczkowie, Zawidzu Kościelnym, Jeżewie, Rumunkach Chwałach. W Makomazach drzewo przewróciło się na samochód osobowy. Druhowie dostarczyli też agregatu prądotwórczego potrzebnego do urządzeń wspomagających oddychanie, gasili pożar sadzy w Zawidzu Kościelnym oraz zabezpieczali uszkodzone dachy budynków w Woli Grąbieckiej i Jaworowie Kolonii.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%