Zamknij
REKLAMA

Pijani kierowcy na drogach. Rekordzista miał prawie 3 promile

15:12, 18.11.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. pixabay
REKLAMA

 

 

Minął kolejny tydzień i kolejni nietrzeźwi kierowcy pojawili się na sierpeckich drogach. Nie przeszkadza im, że mogą spowodować wypadek, w którym ktoś zginie, nie odstraszają kary więzienia, grzywny czy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Podczas minionego tygodnia na drogach powiatu sierpeckiego nie brakowało kierowców, którzy prowadzili pojazd na „podwójnym gazie”. Niechlubny rekordzista, zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego, miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Do tego jechał na motocyklu i nie miał do tego uprawnień. Pozostali kierowcy mieli po ok. dwa promile alkoholu w organizmie. Dopisało im szczęście, bo zostali zatrzymani przez policjantów zanim doszło do tragedii.

Wszyscy wkrótce usłyszą zarzuty. Grozi im kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli złamią obowiązujący zakaz, poniosą kolejne konsekwencje, które wiążą się z karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

— Eliminowanie z ruchu pijanych kierowców jest jednym z głównych priorytetów Policji. Jeśli do tego zadania włączą się również obywatele, którzy nie dadzą przyzwolenia na tego typu zachowania, to wspólnie podniesiemy poziom bezpieczeństwa na drogach naszego regionu. Pamiętajmy, brak sprzeciwu i akceptacja takiego zachowania sprowadza się do roli współsprawców potencjalnych tragedii na drogach — apelują sierpeccy policjanci.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%