Zamknij
REKLAMA

Potrzebna pomoc dla Oskara

12:47, 13.11.2021 | .
Skomentuj fot. arch. prywatne
REKLAMA

 

 

Mały chłopiec z gminy Szczutowo musi być poddawany specjalnemu leczeniu i rehabilitacji. Niezbędny jest także sprzęt medyczny do nauki chodzenia. Rodzicom trudno prosić o pomoc, ale zrobią wszystko, by ich Oskarek miał jak najlepsze warunki do rozwoju.

 

Oskar Gutkowski urodził się 5 lutego 2020 r. Przy porodzie okazało się, że doszło do niedotlenienia. Chłopiec był bardzo mocno owinięty pępowiną.

— Wypisano nas ze szpitala już w trzeciej dobie, informując o częściowej zamartwicy, ale mieliśmy być spokojni, gdyż takie dzieci szybko dochodzą do siebie. Myśleliśmy, że wszystko co złe już za nami i możemy cieszyć się naszym maleństwem — mówią rodzice Oskara.

Niestety chłopiec nie rozwijał się jak inne dzieci. W wieku dziesięciu miesięcy trafił pod opiekę neurologiczną oraz rozpoczął intensywną rehabilitację.

— Szukaliśmy pomocy u wielu specjalistów. W końcu w lipcu tego roku, dzięki badaniu rezonansem magnetycznym, uzyskaliśmy częściową odpowiedź na pytanie, co dzieje się z naszym dzieckiem. Przez niedotlenianie doszło do mózgowego porażenia dziecięcego. Nie minęło wiele, kiedy kolejny cios uderzył nas prosto w serce, kolejna diagnoza — zespół Angelmana. Jest to choroba genetyczna, obecnie nieuleczalna — mówią rodzice.

Oskar skończył 20 miesięcy. Nie potrafi samodzielnie usiąść, raczkować, chodzić. Ma problemy z jedzeniem, nie mówi. Otrzymuje leki przeciwpadaczkowe. Cały czas uczęszcza na rehabilitację.

— Przed nami bardzo długa i nierówna walka z chorobą syna. Bardzo trudno jest nam prosić o pieniądze, ale dzięki wam i nawet niewielkiej wpłacie nasz syn może dostać szansę na kompleksowe leczenie, którego tak bardzo potrzebuje — proszą rodzice.

Wpłaty można dokonać na konto Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”  https://dzieciom.pl/podopieczni/39816?fbclid=IwAR21YS6JUxQCJzNfSQm_hUHjYonqIvFI_Hq7AH-jHibyyAViURHNGRoKCoM

Alior Bank S.A., nr rachunku 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 39816 Gutkowski Oskar darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Będzie można także podarować 1% podatku w formularzu PIT, wpisując numer KRS 0000037904 w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” 39816 Gutkowski Oskar.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%