Zamknij
REKLAMA

Święto Wszystkich Świętych w Sierpcu

09:41, 01.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Policja apeluje o zachowanie należytej ostrożności, wzmożoną czujność, a także przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

 

W poniedziałek, 1 listopada 2021 roku, w godzinach 8:00 – 16:00 nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu pojazdów na ulicy Wojska Polskiego. Od ulicy Kościuszki do mostu w stronę centrum miasta będzie tylko ruch jednokierunkowy. Od Placu Chopina do mostu będzie ruch dwukierunkowy z możliwością wjazdu na parking nad rzeką (na tym odcinku ul. Wojska Polskiego policjanci proszą, by nie parkować pojazdów).

W rejonie cmentarzy zostaną wyznaczone i zorganizowane przez Straż Miejską przy współudziale klas mundurowych z ZS nr 1 i ZS nr 2 dodatkowe miejsca postojowe dla pojazdów. Będą to parkingi w rejonie cmentarza komunalnego, od strony rzeki Sierpienicy wjazd od ulicy Wojska Polickiego oraz przy ul. Kościuszki wjazd od ulicy Spokojnej. Liczba miejsc na tych parkingach jest ograniczona.

— Kierowców pojazdów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o bezwzględne stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem, na drogach dojazdowych do cmentarzy, jak i na terenie wyznaczonych parkingów. Jednocześnie prosimy o ograniczenie, na tyle, na ile jest to możliwe, poruszania się pojazdami i pozostawienie ich na parkingach w centrum miasta — apelują policjanci.

W godzinach 9:00-16:00 będzie funkcjonowała bezpłatna komunikacja miejska. Busy będą poruszały się w systemie ciągłym co 20-30 minut. By maksymalnie zwiększyć częstotliwość przejazdów, ostatnim przystankiem będzie parking przy klasztorze.

 

Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa

Przebywając na cmentarzu czy w innym ogólnodostępnym miejscu, pamiętajmy o obowiązujących obostrzeniach w związku z pandemią koronawirusa.

Parkując samochód przed cmentarzem, nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów.

Jeżeli w okresie Wszystkich Świętych zabieramy na cmentarz dzieci, zwracajmy na nie szczególną uwagę. Małe dzieci wyposażmy w kartkę z danymi kontaktowymi do rodzica lub opiekuna. Wybierając się do nekropolii ze starszymi osobami cierpiącymi na zaburzenia pamięci, pilnujmy, by zbytnio się nie oddalały. Pamiętajmy, że takim osobom łatwo się zagubić. W takim przypadku pomoże umieszczona w ubraniu kartka z numerem telefonu do rodziny zagubionej osoby.

Warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych.

 

Msze na sierpeckich cmentarzach

W dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym uroczystości rozpoczną się procesją żałobną i mszą św. o g. 11.00, a na cmentarzu komunalnym o godzinie 13.30. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, na cmentarzu parafialnym różaniec i msza św. będą o godzinie 16.00, na cmentarzu komunalnym nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%