Zamknij
REKLAMA

Co strażacy gasili w komendzie policji?

19:36, 20.10.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. KPP Sierpc
REKLAMA

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu doszło do pożaru i zadymienia w jednej z kondygnacji budynku. Z uwagi na realne zagrożenie rozprzestrzeniającym się pożarem z budynku ewakuowano policjantów, pracowników cywilnych oraz interesantów. Na miejsce natychmiast przyjechała straż pożarna, która ugasiła zarzewie ognia.

fot. KPP Sierpc

W czwartek, 14 października 2021 r., ćwiczenia „Pożar 2021” odbyły się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Scenariusz przewidywał, że na parterze, w północnej części budynku zajmowanego przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego doszło do pożaru. Po zajęciu części pomieszczenia przez ogień i uruchomieniu instalacji alarmowej z budynku ewakuowano policjantów, pracowników cywilnych oraz przebywających właśnie interesantów. Zawiadomieni o pożarze strażacy po przyjeździe do komendy przystąpili do gaszenia pożaru oraz oddymiania pomieszczeń biurowych. Po ponad półgodzinnych działaniach budynek był gotowy do dalszego użytkowania.

Ćwiczenie miało na celu sprawdzenie, czy przyjęte w zakresie ochrony przeciwpożarowej rozwiązania się sprawdzają, jak również pozwoliło na sprawdzenie umiejętności służby w sytuacjach zagrożenia, gdzie czas i skuteczność podejmowanych działań ma istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom zagrożonym nietypową sytuacją.

(opr. red. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%