Zamknij
REKLAMA

Gala „Dla Życia” podziękowaniem za walkę z COVID-19

13:21, 16.10.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

,,Dobroć jest czymś bardzo prostym: być zawsze do dyspozycji drugich, nigdy nie szukać samego siebie” - słowa Daga Hammarskjölda stały się myślą przewodnią uroczystej gali zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sierpcu.

Gala „Dla Życia” była wyrazem podziękowania dla osób, które codziennie w najtrudniejszym czasie pandemii koronawirusa z wielkim oddaniem i zaangażowaniem niosły pomoc potrzebującym na terenie powiatu sierpeckiego. To oni byli honorowymi gośćmi na spotkaniu. W uroczystości wzięli udział starosta Andrzej Cześnik, wicestarosta Sławomir Olejniczak, przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Korpolińska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sebastian Szczypecki, radni powiatowi, przedstawiciele władz miejskich i gminnych, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu powiatu sierpeckiego oraz naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego.

 

Pandemia dotknęła wszystkich

Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Przybyłych gości powitali starosta sierpecki Andrzej Cześnik, wicestarosta Sławomir Olejniczak oraz przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński.

— Pandemia dotknęła całe społeczeństwo pod względem zdrowia, organizacji życia i pracy. Uświadomiła nam wszystkim, że nie wolno zapomnieć o tym, jak cenne i kruche jest ludzkie życie. Czas pandemii był czasem próby dla nas wszystkich, pacjentów, personelu medycznego, samorządu, rządu i obywateli. Z dnia na dzień musieliśmy podjąć olbrzymi trud przygotowania placówek na walkę z koronawirusem, doposażenia ich w niezbędny sprzęt i środki ochrony. Dzisiejsza gala jest wyrazem wdzięczności za wasze dobro, służbę drugiemu człowiekowi. Należą się państwu słowa najwyższego uznania i wdzięczności, że jesteście blisko ludzi i niesiecie pomoc tym, którzy jej potrzebują. Niech dobro niesione przez służbę drugiemu człowiekowi wraca do wszystkich każdego dnia — powiedział starosta Andrzej Cześnik.

Przewodniczący Przemysław Burzyński, dziękując za poświęcenie i trud, życzył wszystkim zdrowia, a także by kolejna fala pandemii nie była aż tak drastyczna.

 

Za pomoc i współpracę

Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione. Tak było też z walką z pierwszą falą pandemii.

— Byliśmy świadkami niezwykłego odruchu pomocy, współpracy, ludzkiej solidarności i empatii. Największe wyzwanie stanęło przed służbą zdrowia. Sztab lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych od samego początku był na pierwszej linii frontu walki z wirusem (…). Od pierwszych dni, gdy strach wszystkich paraliżował, pokazaliście, że jesteście silnym i zgranym zespołem. Konieczność stawienia czoła pandemii zmieniła również codzienność strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, wojsk obrony terytorialnej z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku, narzucając im niestandardowy sposób funkcjonowania i działania. Od początku włączyliście się w walkę z wirusem, roznosząc ulotki, środki ochrony indywidualnej, dowoziliście mieszkańców na szczepienie, budowaliście polowe izby przyjęć, wspieraliście personel medyczny. Mieszkańcy powiatu sierpeckiego docenili również policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu za ich codzienną służbę, podczas której funkcjonariusze, ryzykując zakażeniem COVID-19, dbali o nasze bezpieczeństwo. Dziękuję też księżom z powiatu sierpeckiego za ich wsparcie duchowe i moralne. Podziękowania należą się pracownikom Starostwa i jednostek mu podległych — powiedział starosta.

Wręczono wyróżnienia dla wszystkich oddziałów sierpeckiej SPZZOZ. Nie zabrakło też podziękowań dla policji, wojska, jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej, duchownych oraz jednostek podległych Starostwu Powiatowemu w Sierpcu.

Na zakończenie gali odbył się koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sierpcu.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%