Zamknij
REKLAMA

Zaginęli Sadia i Ahmed Muhammad

22:27, 08.10.2021 | opr. red.
fot. arch. prywatne
REKLAMA

 

 

Pomóżcie nam odzyskać nasze dzieci” — zrozpaczone matki błagają o pomoc. 9-letnia Sadia i 6-letni Ahmed Muhammad wyjechali ze swoim ojcem do Pakistanu. Od 27 września nie ma z nimi kontaktu. Matki robią wszystko, by móc znów być ze swoimi dziećmi. Potrzebna jest pomoc finansowa.

 

Sadia i Ahmed mają wyłącznie obywatelstwo polskie, a główną opiekę nad nimi sprawują matki. Za ich zgodą (podpisaną notarialnie) dzieci wyjechały z ojcem do jego rodzinnego miasta Sialkot w Pakistanie. Mieli wrócić po dwóch tygodniach.

— Ojciec dzieci zdobył nasze zaufanie, ponieważ wcześniej spotykał się z nimi (sam też mieszkał wiele lat w Polsce ), dzieci zawsze odprowadzał do domu na czas — napisały matki.

Panie miały kontakt z dziećmi i ich ojcem. Rozmawiały za pomocą komunikatorów, telefonicznie, widziały swoje pociechy na wideo. 19 sierpnia 2021 r. był planowany powrót dzieci do Polski, jednak lot miał zostać odwołany. Dzień później ich ojciec wysłał potwierdzenie rezerwacji biletów lotniczych na 2 września. Przez ten czas również matki utrzymywały kontakt z dziećmi. Na dwa dni przed wylotem ojciec dzieci udał się na lotnisko w celu wykonania testów RT-PCR COVID-19, wymaganych przed wylotem z kraju. Okazało się, że ma pozytywny wynik. Na wszystkich została nałożona kwarantanna. Matki usłyszały obietnicę, że gdy tylko izolacja się skończy, dzieci wrócą do Polski. Ojciec podał kolejną datę powrotu — 19 września 2021 r. I kolejny raz coś stanęło na przeszkodzie. Tym razem miał to być brak miejsc w samolocie. 27 września po raz ostatni matki miały kontakt z dziećmi. Podczas rozmowy wideo widziały swoje pociechy, które nie mogły już doczekać się, kiedy wrócą do mam, do rodzeństwa, kolegów. Ojciec potwierdził, że 29 września przylatują do Warszawy. Panie pojechały na lotnisko Chopina. Samolot wylądował, ale nie było w nim ani dzieci, ani ich ojca. Nie ma też żadnego kontaktu z nimi.

 

Potrzebne są pieniądze

Matki rozpoczęły starania, by dzieci wróciły do Polski.

— Jesteśmy zrozpaczone! Walczymy i będziemy walczyć o powrót naszych dzieci, które na pewno bardzo cierpią i niepokoją się, ponieważ mają uniemożliwiony kontakt z nami, matkami. Jednak ta walka wymaga niestety dużego wkładu finansowego, dlatego prosimy Was o wsparcie, każda złotówka się liczy. Kwotą uzbieraną ze zbiórki chcemy pokryć koszty związane z prawnikiem oraz podróżą do Pakistanu — napisały matki, tworząc stronę na zrzutka.pl (Powrót Polskich dzieci do Matek w Polsce

Została też utworzona grupa na Facebooku (Sadia i Ahmed chcą wrócić do Polski do swoich Mam!!!!), która również ma pomóc w zbiórce pieniędzy. 

 

Ktokolwiek wie

Ahmed Muhammad ma 6 lat, czarne włosy, brązowe oczy, waży około 25 kg, ma 120 cm wzrostu. Na czole ma małą bliznę. W domu oraz w przedszkolu wszyscy mówili na niego Franuś.

Sadia Muhammad ma 9 lat, czarne włosy, brązowe oczy, 130 cm wzrostu, waży 30 kg.

Jeżeli ktokolwiek miał kontakt z Saleemem w ostatnim czasie i posiada jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu obecnego miejsca pobytu dzieci, proszony jest o niezwłoczne poinformowanie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu (numer telefonu: 47 705 42 00 lub numer alarmowy 112).

 

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%