Zamknij
REKLAMA

Zmarł Sławomir Przybylski

18:27, 24.08.2021 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Zmarł Sławomir Przybylski - pedagog, nauczyciel, wychowawca, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Sudragach, trener tenisa stołowego.

fot. archiwum prywatne

 

Jako nauczyciel przepracował 46 lat. Pracę rozpoczął w 1967 roku w Jeżewie-Wesel koło Uniecka. Jednak już wiosną 1968 roku został powołany do wojska. Od 1 września 1970 r. był nauczycielem w Szkole Podstawowej w Sudragach. W 1983 r. został dyrektorem tej placówki i pełnił tę funkcję do 2013 r. Mimo rozlicznych obowiązków znajdował także czas, by być trenerem tenisa stołowego. Wychował wielu wspaniałych zawodników. Największe sukcesy jego podopieczni mieli w latach osiemdziesiątych XX wieku. Joanna Przybylska i Kinga Stefańska zdobyły w grze deblowej brązowy medal mistrzostw Europy w kadetach. Jego podopieczni dwukrotnie sięgali po zwycięstwo w indywidualnych mistrzostwach Polski kadetów.

—Był konsekwentny, zawsze dla zawodników i zawodniczek pozostawał wielkim autorytetem, a dla córek wspaniałym ojcem. Mimo wielu problemów zdrowotnych bez reszty oddał się tenisowi stołowemu i szkole, którą kierował przez 30 lat — powiedział Andrzej Nadrowski.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę, 25 sierpnia 2021 r., w Sudragach, o godz. 13.00

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%