Zamknij
REKLAMA

Nowy skarbnik powiatu

22:08, 23.08.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Radni Rady Powiatu zdecydowali o powierzeniu stanowiska skarbnika Zbigniewowi Garwackiemu. Nie wszyscy jednak byli zgodni co do przedstawionej przez starostę kandydatury.

 

37. nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Sierpcu była poświęcona przede wszystkim wyborowi nowego skarbnika. Starosta Andrzej Cześnik przedstawił kandydata – Zbigniewa Garwackiego, który od początku swojej pracy zawodowej, czyli od 1990 r., związany jest z finansami, bankowością i ubezpieczeniami. Andrzej Cześnik poinformował również, że został ogłoszony otwarty konkurs na to stanowisko, chociaż obowiązku takiego nie było. Zgodnie z prawem osobę, która ma pełnić funkcję skarbnika, radzie powiatu rekomenduje starosta, a stosowną uchwałę o jej powołaniu podejmują radni.

Do konkursu zgłosił się tylko Zbigniew Garwacki. Został on pozytywnie zaopiniowany przez komisję rekrutacyjną, która uznała, że spełnia wszystkie stawiane wymogi.

Jarosław Ocicki jako jedyny zadawał pytania. Odpowiedzi ubiegającego się o stanowisko skarbnika nie usatysfakcjonowały radnego. Jarosław Ocicki zwrócił uwagę na brak doświadczenia kandydata w pracy w samorządzie uznając, że „nasz powiat nie jest szkołą do nauki”.

Za powołaniem na stanowisko skarbnika powiatu Zbigniewa Garwackiego zagłosowało 11 radnych, Jarosław Ocicki był przeciw, a Kamil Różański i Wojciech Rychter wstrzymali się od głosu. Nowy skarbnik podziękował za wybór. Ewa Nowakowska gratulując wyboru Zbigniewowi Garwackiemu, zwróciła uwagę, że przed nim niezwykle trudne zadanie, bowiem poprzednik bardzo wysoko ustawił poprzeczkę, umiejętnie współpracując z Radą i dyrektorami podległych jednostek.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%