Zamknij
REKLAMA

Sierpeccy rolnicy wyróżnieni na gali 30-lecia konkursu Agroprzedsiębiorca RP

16:10, 14.08.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Maria Słabkowska z Dzikiego Boru (gmina Szczutowo) i Wojciech Wilamowski z Mańkowa (gmina Zawidz) wzięli udział w gali 30-lecia konkursu Agroprzedsiębiorca RP, która odbyła się w Belwederze w Warszawie.

 

Konkurs Agroprzedsiębiorca RP organizowany jest, by uhonorować, nobilitować i promować najlepszych polskich agroprzedsiębiorców, rolników i agrofirmy. Wśród tych, którzy już otrzymali nagrodę Wzorowego Agroprzedsiębiorcy i szable oficerskie, są rolnicy z powiatu sierpeckiego. W 2012 roku wyróżnieniem tym zostali uhonorowani Maria i Kazimierz Słabkowscy prowadzący gospodarstwo rolne w Dzikim Borze, specjalizujące się w hodowli drobiu. Rok później tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy przyznano Wojciechowi Wilamowskiemu, rolnikowi z Mańkowa, który specjalizuje się w chowie bydła mlecznego.

 

Szpaler z szablami

W tym roku gala konkursu była wyjątkowa. Minęło bowiem 30 lat od chwili, gdy po raz pierwszy nagrody w postaci szabel oficerskich, buzdyganów i szyszaków otrzymali ludzie związani z rolnictwem. Gośćmi uroczystości w Belwederze byli m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, podsekretarz stanu w MRiRW Ryszard Kamiński, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP Jan Krzysztof Ardanowski. Tradycją już stało się, że nagrodzeni przechodzą wzdłuż szpaleru, który tworzą laureaci poprzednich konkursów wznoszący szable ku górze. Wśród tych, którzy trzymali szable oficerskie, byli Maria Słabkowska i Wojciech Wilamowski.

— To wyróżnienie dla mnie, że mogę uczestniczyć w takiej imprezie i w takim miejscu. Dobrze, że są organizowane konkursy, które pokazują, że polska wieś to także nowoczesność i innowacyjność — powiedział przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej w Sierpcu Wojciech Wilamowski.

 

Medale 30-lecia

Konkurs organizowany jest przez Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO, a honorowy patronat sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody w kategoriach: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Zasłużony

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%