Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Strażaka w Sierpcu

11:09, 29.05.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Był to doskonały moment, by wręczyć odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a przede wszystkim podziękować za służbę.

 

W uroczystości uczestniczyli m.in. mazowiecki komendant PSP nadbrygadier Jarosław Nowosielski, przedstawiciel komendanta głównego PSP Jacek Sokołowski, przedstawiciele władz samorządowych powiatu, miasta i gmin, służb mundurowych. Jednak najważniejsi byli strażacy, zawodowi i ochotnicy. Zgromadzonych powitał komendant KP PSP w Sierpcu st. bryg. Marcin Strześniewski. Podziękował gościom za przybycie i wspieranie działań straży. Złożył także życzenia strażakom.

— Chciałbym wam życzyć, abyście z pasją i zaangażowaniem wykonywali funkcje ratownicze, żebyście mieli tyle samo powrotów, co wyjazdów, abyście zawsze wracali zdrowi do swoich domów — mówił st. bryg. Marcin Strześniewski.

 

Odznaczenia i awanse

Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka to okazja do wręczenia odznaczeń i awansów. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę został odznaczony kapitan Piotr Polowiec. Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymali młodszy kapitan Radosław Stasiak, starszy ogniomistrz Maciej Czarnomski, starszy ogniomistrz Mariusz Sławiński. Brązową odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” przyznano starszemu ogniomistrzowi Jarosławowi Czajkowskiemu i starszemu ogniomistrzowi Mariuszowi Sławińskiemu.

Awans na stopień starszego kapitana otrzymał kapitan Piotr Polowiec. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadał stopień ogniomistrza młodszemu ogniomistrzowi Grzegorzowi Mazurowskiemu, stopień młodszego ogniomistrza — starszemu sekcyjnemu Markowi Dudkowi oraz starszemu sekcyjnemu Piotrowi Mierzejewskiemu, stopień starszego sekcyjnego — sekcyjnemu Katarzynie Banach i sekcyjnemu Pawłowi Wawrockiemu, stopień sekcyjnego — starszemu strażakowi Danielowi Kowalskiemu, starszemu strażakowi Pawłowi Kowalskiemu, starszemu strażakowi Hubertowi Poczwardowskiemu.

 

Nowoczesny sprzęt

W powiecie sierpeckim jest właśnie montowany cyfrowy, elektroniczny sprzęt wczesnego ostrzegania. Znajdzie się on w każdej z trzynastu remiz OSP należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zastępca komendanta powiatowego PSP w Sierpcu st. bryg. Paweł Sekulski podziękował za otrzymane dotacje, które umożliwiły zakup sprzętu.

— To pierwszy cyfrowy system selektywnego reagowania w Polsce. Podobny system funkcjonuje już w Bytowie, ale jest on podłączony do zarządzania kryzysowego — powiedział zastępca komendanta.

Prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych z Gozdowa, Lelic, Bożewa, Ligowa, Słupi, Mochowa, Gójska, Chwał, Rościszewa, Dziembakowa, Goleszyna, Szczutowa i Zawidza otrzymali symboliczne akty przekazania sprzętu.

 

Podziękowania dla strażaków

Jacek Sokołowski odczytał pismo skierowane do strażaków od sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika.

— Kieruję do was, funkcjonariusze i funkcjonariuszki, pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, szczególne słowa uznania za wasze poświęcenie i zaangażowanie w ratowanie życia, zdrowia oraz mienia i środowiska naturalnego – napisał sekretarz stanu.

Nadbrygadier Jarosław Nowosielski również dziękował wszystkim, którzy stanowią „filar bezpieczeństwa”. Zapewniał, że działania strażaków są dostrzegane i wysoko oceniane przez społeczeństwo. Wspomniał o programie modernizacji i inwestycjach dla straży, a także o pracach nad nową ustawą o OSP. Z okazji święta złożył najlepsze życzenia dla tych, których patronem jest św. Florian.

W imieniu samorządowców oraz mieszkańców powiatu sierpeckiego starosta Andrzej Cześnik podziękował strażakom za służbę. Wyraził nadzieję, że nigdy nie zabraknie chętnych do pracy w PSP i OSP.

— Ochotnicy współdziałając z zawodowcami powodują, że my, mieszkańcy, możemy czuć się bezpiecznie w obliczu różnych wydarzeń losowych czy klęsk żywiołowych. Udowadniacie to z każdą profesjonalnie i ofiarnie przeprowadzoną akcją ratunkową. W imieniu Zarządu i Rady Powiatu, ale przede wszystkim mieszkańców chciałbym złożyć serdeczne podziękowania za waszą codzienną służbę — powiedział starosta Andrzej Cześnik.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%