Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny aparat RTG dla sierpeckiego szpitala

22:59, 26.05.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

SPZZOZ w Sierpcu otrzymał najwyższej jakości kompaktowy, mobilny i bardzo wytrzymały aparat RTG. Sprzęt jest wart blisko pół miliona złotych.

 

Uroczystego przekazania aparatu w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego dokonał dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa w Płocku Tomasz Kominek, który przypomniał, że województwo mazowieckie jako pierwszy region w Polsce, w momencie ogłoszenia pandemii przetransferowano środki unijne z innych celów na pomoc dla służb medycznych. Sierpecki szpital już otrzymał m.in. maseczki, środki ochrony osobistej i kardiomonitory. Dyrektor Tomasz Kominek mówił również kolejnym projekcie, w ramach którego będzie można starać się o doposażenie szpitala.

Podziękowania dla marszałka Adama Struzika i zarządu Samorządu Mazowieckiego za pomoc i wsparcie przekazali starosta Andrzej Cześnik oraz przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński.

— Nowy sprzęt zastąpi wysłużony już dotychczasowy aparat RTG. Ze względu na swoją budowę jest on bardziej przystosowany do warunków szpitala, przez co będzie dużym ułatwieniem dla personelu oraz dla pacjentów placówki. Taki aparat jest marzeniem wielu szpitali — powiedział dyrektor Robert Makówka.

Zakup aparatu był możliwy dzięki środkom z Unii Europejskiej.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MarekMarek

2 0

Poprzedni starostowie w miesiąc robili dla powiatu i miasta co ci panowie przez 9 miesięcy. Żenada 14:40, 29.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%