Zamknij
REKLAMA

„Majówka” z nietrzeźwymi kierowcami na drogach

20:34, 07.05.2021 | IP KPP Sierpc asp. Krzysztof Dobrzeniecki/ opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu sierpeckiego niestety nie zabrakło nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 26-latek, który miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Zakończył podróż w rowie.

W czasie ,,majówki” sierpeccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

69-letni mężczyzna przyjechał fordem fiestą na jedną ze stacji paliw, gdzie uszkodził zaparkowany samochód, po czym oddalił się pieszo z terenu stacji. Po chwili został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości dało wynik ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

W miejscowości Bombalice 26-latek kierując oplem astrą zakończył podróż w przydrożnym rowie. Kierowca nie doznał żadnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości dało wynik ponad 3 promili alkoholu w organizmie.

Trzeci zatrzymany nietrzeźwy kierujący to 37-letni obywatel Ukrainy. Prowadził samochód dostawczy marki Volkswagen na terenie Sierpca. Na jednym ze skrzyżowań postanowił wykonać manewr cofania i uderzył w samochód znajdujący się bezpośredni za nim, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości dało wynik prawie trzech promili alkoholu w organizmie. Cudzoziemiec został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Nietrzeźwym kierowcom zatrzymanym podczas majowego weekendu grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

W środę (05.05) w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego też otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który na terenie gminy Rościszewo kierował nissanem, znajdując się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad półtora promila.

(IP KPP Sierpc asp. Krzysztof Dobrzeniecki/ opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

No takNo tak

1 0

I dobrze zabrać marginesom prawojazdy i wsadzic do więzienia zero litosci dobrze ze nikomu krzywdy nie zrobili! Tchórze bez wyobrazni 22:46, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%