Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło, że 22 kwietnia corocznie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.
Postęp powoduje, że zapominamy o naturze. Chcemy żyć lepiej i wygodniej. Ostatnio jednak coraz częściej zaczynamy dostrzegać, co jako ludzie zrobiliśmy naszej planecie.
Jedną z akcji w ramach obchodów w Sierpcu święta Ziemi było rozdawanie sadzonek drzew i worków z ziemią. Na taki pomysł wpadł radny miejski Piotr Rzeszotarski. Inicjatywa spodobała się burmistrzowi i innym radnym. W sobotę, 17 kwietnia 2021 r., na „Złotym Rogu” mieszkańcy miasta, ale też i powiatu otrzymywali sadzonki świerków.
- Pamiętam jeszcze czasy, kiedy jeździliśmy ze szkołą na sadzenie lasu. Trochę drzew w swoim życiu posadziłam. To zamierzam wsadzić na działce letniskowej. Zabiorę ze sobą wnuka, niech to będzie jego drzewko – powiedział pan Krzysztof.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekstrasierpc.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz