Zamknij
REKLAMA

Dodatkowe pieniądze dla samorządów. Ile otrzymają gminy?

10:22, 06.04.2021 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

Został rozstrzygnięty konkurs na kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jednostki samorządu terytorialnego otrzymają kolejną transzę środków z 13,5 mld zł.

 

W województwie mazowieckim samorządy otrzymają ponad 227 mln zł. Na inwestycje w północnym i zachodnim Mazowszu przeznaczono 32 mln zł. Część tych środków trafi do powiatu sierpeckiego.

Gmina Gozdowo otrzyma 400 tys. zł na zagospodarowanie wsi Bonisław wraz ze stawem.

Gmina Mochowo dostanie 800 tys. zł na przebudowę dróg gminnych na osiedlu w miejscowości Mochowo-Parcele wraz z budową kanalizacji deszczowej.

Gmina Rościszewo na budowę parkingu w Rościszewie pozyskała 400 tys. zł. W ramach prac zostaną wykonane 43 miejsca postojowe (w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej), droga manewrowa, opaski wokół miejsc postojowych, ustawione będą też dwie latarnie solarne z własnym zasilaniem i czujnikiem zmierzchowym.

Miasto Sierpc otrzyma 400 tys. zł na modernizację Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu (zabezpieczenie instalacji kanalizacyjnej, fotowoltaika, zakup materiałów i wymiana podłogi, rozbudowa systemu audio-wizualnego) oraz 900 tys. na zmianę oświetlenia wybranych dróg publicznych w Sierpcu (wymiana lamp na LED, wymiana wysięgników, przewodów zasilających oprawy oraz instalacja systemu sterowania oświetleniem).

Gmina Sierpc będzie dysponować 400 tys., które zamierza przeznaczyć na zakup ciągnika rolniczego komunalnego z osprzętem (ładowacz czołowy, pług śnieżny, kosiarka, zamiatarka, posypywaczka).

Gmina Zawidz dostała 400 tys.na budowę Gminnego Targowiska w centrum miejscowości Zawidz Kościelny. Zostanie utwardzony teren, pobudowane wiaty oraz budynek socjalno-sanitarny.

Powiat sierpecki zyskał z Funduszu 400 tys. zł na wykonanie projektu budowlanego oraz wybudowanie sali gimnastycznej, sali lekcyjnej, szatni, łazienki oraz zaplecza sportowego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sierpcu.

Jedynym samorządem w powiecie sierpeckim, który nie otrzymał w tym rozdaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jest Gmina Szczutowo. Gmina złożyła wniosek na kwotę 3,8 mln zł na budowę 9 km kanalizacji sanitarnej w miejscowości Blinno i Józefowo.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%