Zamknij
REKLAMA

Pożar w Rękawczynie

06:04, 03.04.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. OSP Goleszyn
REKLAMA

 

 

Zwarcie wewnętrznej instalacji elektrycznej było przypuszczalną przyczyną pożaru budynku w Rękawczynie w gminie Gozdowo. Dom uległ całkowitemu zniszczeniu.

 

Do pożaru doszło 31 marca 2021 r. Ogień zauważono po godzinie osiemnastej. Jako pierwsze na miejsce zdarzenia dotarło OSP Gozdowo. Palił się budynek jednorodzinny, który był w połowie murowanym, a w połowie drewniany. W chwili dojazdu pierwszych zastępów dom objęty był już w całości pożarem, płomienie wydobywały się z poddasza i otworów okiennych. Starsza kobieta, która mieszkała w budynku, opuściła go przy pomocy sąsiadów przed przyjazdem strażaków.

fot. OSP Goleszyn

– Pierwsze działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się dom od frontu budynku. Gdy dojechały kolejne zastępy, wprowadzono jeszcze dwa prądy wody, jeden w natarciu, drugi w obronie oddalonego o ok. 30 m sąsiedniego budynku jednorodzinnego – poinformował oficer prasowy KP PSP w Sierpcu bryg. Waldemar Goczyński.

Jednostki, które przybyły, by gasić pożar czerpały wodę z pobliskiego zbiornika naturalnego (oddalonego o ok. 20 m) przy pomocy dwóch pomp pływających i jednej pompy szlamowej. W trakcie trwania działań straży pogotowie energetyczne odłączyło budynek od zasilania elektrycznego.

Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do rozbiórki budynku przy pomocy bosaków ciężkich i przelewania zarzewi ognia. Ze względu na nadpaloną konstrukcję budynku i realne zagrożenie zawalenia budynku, w tym przewrócenia ściany szczytowej na przylegającą do posesji drogę publiczną, została podjęta decyzja o całkowitym wyburzeniu budynku i przelewaniu pogorzeliska.

Pożar gasiły trzy zastępy JRG Sierpc oraz OSP Gozdowo, OSP Goleszyn, OSP Bendorzyn.

 

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%