Zamknij
REKLAMA

Szlachetna Paczka darczyńcy poszukiwani

02:20, 15.11.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Baza Rodzin Szlachetnej Paczki została otwarta. Wolontariusze zgłosili trzydzieści dwie rodziny, które w powiecie sierpeckim potrzebują pomocy.

 

Potrzeby są różne, tak jak różne są rodziny. Na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/160 możemy poczytać o losach i pragnieniach ludzi, którzy mieszkają wokół nas, jak czasem jedna chwila może wywrócić świat do góry nogami. Choroba, śmierć najbliższych, wypadek – to może przytrafić się każdemu. Wtedy szczególnie ważna jest ludzka życzliwość, gesty, które pomagają stanąć na nogi. Najczęściej powtarzające się potrzeby to żywność, opał, środki czystości, ale są też buty, kołdra, rower czy komputer.

 

A jak zorganizować taką pomoc:

1. Zbierz grupę znajomych, rodzinę, współpracowników - paczkę średnio robi 30 osób

2. Wybierzcie rodzinę, zapoznajcie się z jej potrzebami

3. Zróbcie zakupy

4. Pamiętajcie, że do waszej dyspozycji jest wolontariusz, opiekun rodziny. On wam podpowie, wytłumaczy, odpowie na wszelkie pytania. To on zna rodzinę, był u niej i wie czego najbardziej potrzebują.

5. W tych trudnych czasach też można zorganizować taką paczkę. Możecie spotykać się online, omawiać, tworzyć listy zakupów, a tuż przed ,,Weekendem Cudów" spakować zakupione rzeczy.

6. Spakowane paczki, zapakowane w świąteczny papier w dniach 12-13 grudnia dostarczacie do Magazynu Rejonowego w LO w Sierpcu. Stamtąd paczki wyruszają do rodzin. Wspaniali wolontariusze dowiozą je i pomogą rodzinom rozpakować.

 

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA