Zamknij
REKLAMA

Protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

06:40, 27.10.2020 | A.M
REKLAMA

 

 

W całym kraju odbywają się protesty w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Także w Sierpcu mieszkańcy spacerowali wokół biura posła Prawa i Sprawiedliwości Waldemara Olejniczka i na rondzie na ul. Płockiej

 

W niedzielę, 25 października 2020 r., mieszkańcy Sierpca protestowali przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepisy dopuszczające aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu są niezgodne z konstytucją. W spacerze wzięło udział około pięćdziesięciu osób. Wiele szło z kartkami z hasłami m.in. „Ręce precz od macic naszych żon”, „Mamy prawo mieć prawo”, „Jeszcze Polka nie zginęła…”, „Wybór, nie mus”, „Pogrzeb praw kobiet”, ,,To jest wojna”. Przed wejściem do biura posła zapłonęły znicze.

W poniedziałek, 26 października 2020 r. po raz kolejny sierpczanie wyszli na ulicę w ramach protestu. Tym razem spacerowano wokół ronda na ulicy Płockiej. W większości młodzi ludzie szli z kartkami, na których upominali się o prawa kobiet. Ruch pojazdów był utrudniony. Jedna z maszerujących kobiet niosła tabliczkę z napisem „Przepraszamy za utrudnienia, ale mamy coś do załatwienia”.

Kolejny „spacer” jest planowany w środę, 28 października 2020 r., o godz. 17.00 wokół budynku, w którym mieści się biuro posła PiS na ul. Piastowskiej 12.

Zdjęcia z pierwszego protestu: https://ekstrasierpc.pl/pl/fotorelacje/inne/protest-mieszkancow-sierpca/1248,4?fbclid=IwAR1nQj7APSqFI-8W0ePakCHdjkeeqwLgSgesAQtmHMjRMDC81Zha_kl0yOE

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%