Zamknij
REKLAMA

Uratowani przed zaczadzeniem

20:34, 20.10.2020 | opr. red., IP KPP Sierpc
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu policjanci z Posterunku Policji w Zawidzu podczas interwencji w miejscowości Petrykozy pomogli wyprowadzić starszą kobietę i jej syna z zadymionego domu. 90-latka wraz z synem trafiła pod opiekę lekarzy.

Sąsiedzka wzajemna pomoc często bywa nieoceniona. Tak też było w ubiegły piątek, kiedy w południe w miejscowości Petrykozy 90-letniej kobiecie i jej synowi sąsiadka przyniosła obiad. Nikt nie otwierał drzwi. Zaniepokojona zajrzała do wnętrza domu przez okno. Zobaczyła 90-latkę siedzącą w fotelu. Dookoła unosił się dym. Kobieta szybko powiadomiła służby ratunkowe.

Pomoc nadeszła w porę. Policjanci z Posterunku Policji w Zawidzu pomogli wyprowadzić starszą panią na świeże powietrze. Następnie wyważyli drzwi do pomieszczenia, w którym spał syn kobiety. Policjanci wspólnie z przybyłymi na miejsce strażakami wyprowadzili mężczyznę z domu. Dym wydobywał się z pieca. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do zatrucia czadem. Kobieta i jej syn trafili pod opiekę lekarzy.

Policja ostrzega i przypomina, że każdego roku w czasie sezonu grzewczego w wyniku zatrucia do szpitali trafia kilkaset osób. Bardzo ważne jest prowadzenie regularnych kontroli pieców węglowych i piecyków gazowych oraz przewodów wentylacyjnych i kominowych. Zaniedbanie tej kwestii może skończyć się tragicznie!

(opr. red., IP KPP Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA