Zamknij
REKLAMA

Kolejne prawa jazdy zatrzymane

18:54, 14.10.2020 | opr. red., IP KPP Sierpc, fot. przykładowa Pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Kontrole drogowe nie dla wszystkich zakończyły się w ostatnim czasie życzeniem ,,szerokiej drogi..."

Policjanci sierpeckiej drogówki w czwartek, 8 października zatrzymali  prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Straciła je kobieta, która jechała oplem z prędkością 104 km/h przez miejscowość Antoniewo. Kolejne prawo jazdy zatrzymano w sobotę, 10 października kierowcy BMW, który jechał 114 km/h przez Mochowo. Za popełnione wykroczenia obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 400 zł i 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali im prawa jazdy na 3 miesiące.

Dwóch kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej 4.10. i 7.10. straciło prawa jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h  w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, zagrożonym karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(opr. red., IP KPP Sierpc, fot. przykładowa Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA