Zamknij
REKLAMA

Protest przeciwko odwołaniu starosty sierpeckiego

18:05, 29.09.2020 | A.M
REKLAMA

 

 

W poniedziałek, 28 września 2020 r., grupa mieszkańców Sierpca rozpoczęła zbiórkę podpisów pod listem poparcia dla starosty Mariusza Turalskiego i wicestarosty Jarosława Ocickiego oraz obecnego Zarządu.

 

Akcję zainicjowała Aneta Kalinowska, która uznała, że radni powinni wiedzieć, że społeczeństwo jest przeciwko odwołaniu starosty. Od poniedziałku, 28 września 2020 r., trwa zbiórka podpisów pod listem poparcia, który w piątek, 2 października 2020 r., zostanie złożony w biurze Rady Powiatu. Planowano zebrać tysiąc podpisów. Już we wtorek było ich tysiąc dwadzieścia, a zbiórka wciąż trwa.

Poniżej przedstawiamy treść pisma, pod którym podpisują się mieszkańcy powiatu sierpeckiego (pisownia oryginalna).

 

List Poparcia

W związku ze złożonym w dniu 17 września 2020 roku przez kilku Radnych Powiatu Sierpeckiego wniosku o odwołanie Starosty Sierpeckiego i co za tym idzie również Wicestarosty i całego Zarządu w imieniu setek mieszkańców pragniemy wyrazić nasz zdecydowany sprzeciw.

Jesteśmy wdzięczni za Panów pracę i pełne zaangażowanie dla naszego Miasta i Powiatu zaznaczając, iż żadna wcześniejsza Rada Powiatu tyle dla Sierpca i Powiatu nie dokonała.

Jako mieszkańcy jesteśmy dumni z tego, co od dwóch lat obserwujemy zarówno w mieście, jak i całym powiecie. Znamy wszystkie Państwa dokonania, śledzimy je na bieżąco. Panów aktywność w zdobywaniu Środków Zewnętrznych na rozwój naszego miasta i powiatu zasługuje na podziw i może być wzorem dla innych radnych i starostów.

Dziękujemy za to, iż pomimo objęcia przez Panów stanowisk Starosty i Wicestarosty nie zapomnieliście o fakcie, iż takie wartości jak honor, odpowiedzialność, pracowitość i empatia są we współczesnych czasach bezcenne.

Czujemy się zbulwersowani zachowaniem 11 Radnych, którzy złożyli podpisy pod tym wnioskiem. Na szczególne potępienie zasługują podpisy radnych z PiS a w tym Andrzeja Cześnika, Dariusza Twardowskiego i Zbigniewa Kopczyńskiego, którzy okazali się brakiem lojalności wobec Partii do której należą. Nie ma naszej zgody na narażanie dobra powiatu za obiecane przez PSL stołki!!! Jak wszyscy wiemy partia PSL już rządziła w powiecie i niezbyt miło wspominamy ten czas.

Podsumowując, nie wyrażamy zgody na odwołanie Starosty i Wicestarosty oraz obecnego Zarządu, jeżeli zajdzie taka potrzeba wystąpimy do Wojewody Mazowieckiego o zwołanie referendum w tej sprawie. Planujemy również Strajk w celu wyrażenia naszego niezadowolenia z zachowania 11 Radnych. Na ten strajk zostaną zaproszone media lokalne a także ogólnopolskie.

Ze względu na brak umiejętności prowadzenia rzeczowej i spokojnej dyskusji przez część internautów postanowiliśmy wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA