Zamknij
REKLAMA

Nowa zjeżdżalnia na sierpeckiej Krytej Pływalni

23:08, 08.09.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Na tę chwilę czekano ponad dwadzieścia dwa lata. W końcu jednak nadeszła. W Krytej Pływalni w Sierpcu jest zjeżdżalnia wodna.

 

Przez kilka miesięcy Kryta Pływalnia w Sierpcu ze względu na koronawirusa była zamknięta. Czas przerwy wykorzystano na remont i montaż nowych instalacji. 31 sierpnia 2020 roku nastąpiło ponowne otwarcie placówki.

 

Anakonda i lampa UV

Zanim z pływalni zaczęli korzystać mieszkańcy Sierpca i okolic odbyło się oficjalne przekazanie nowego sprzętu. Przybyłych gości: starostę Mariusza Turalskiego, wicestarostę Jarosława Ocickiego, przewodniczącego Rady Powiatu Przemysława Burzyńskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sebastiana Szczypeckiego, radnych powiatowych - Wojciecha Rychtera, Zbigniewa Kopczyńskiego, Kamila Różańskiego i Andrzeja Cześnika oraz burmistrza Jarosława Perzyńskiego powitał kierownik Krytej Pływalni Marek Iwiński.

- Dziś mijają 22 lata, jak obiekt służy mieszkańcom Sierpca i powiatu sierpeckiego. W projekcie technicznym basenu była zaplanowana zewnętrzna zjeżdżalnia wodna, ale na planach się skończyło – mówił kierownik.

Po latach, dzięki zaangażowaniu wicestarosty Jarosława Ocickiego, udało się wygospodarować dodatkowe środki w tegorocznym budżecie Powiatu Sierpeckiego i przy aprobacie starosty, zarządu i radnych podjęto uchwałę o budowie zjeżdżalni. Koszt całkowity inwestycji wyniósł ponad 195 tys. zł.

Wewnętrzna zjeżdżalnia typu Anakonda została wykonana z laminatu poliestrowo-szklanego na bazie żywic epoksydowych. Ma długości ślizgu 35 metrów i zakończona jest wanną hamowną. Podest startowy znajduje się na wysokości 3 metrów, natomiast spadek ślizgu to ok. 12%. Nad bezpieczeństwem zjeżdżających czuwa elektroniczny system „Start – Stop”. Zjeżdżalnia jest półotwarta.

Została również zmodernizowana instalacja dezynfekcji wody basenowej. Zamontowano lampę UV na małym basenie wspierającą ten proces.

Dzieci, które jako pierwsze testowały zjeżdżalnię, zgodnie stwierdziły, że im się podoba i chętnie będą z niej korzystać.

 

Basen w oczach dziecka

Podczas uroczystego otwarcia rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Basen widziany oczyma dziecka”. Jego zwyciężczynią została ośmioletnia Maja Kuligowska. Otrzymała nagrodę główną w postaci karnetu rodzinnego. Upominki i dyplomy były także dla pozostałych uczestników konkursu: Gabrieli Gabryszewkiej, Wiktora Grużewskiego, Mileny Dybikowskiej, Anny Tyburskiej, Mateusza Golata.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%