Zamknij
REKLAMA

Kardiomonitory dla Szpitala Powiatowego w Sierpcu

18:49, 04.08.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Cztery kardiomonitory ze stacją monitorującą zostały przekazane do użytkowania sierpeckiemu szpitalowi. Nowoczesny sprzęt został zakupiony ze środków Unii Europejskiej przez samorząd województwa mazowieckiego.

 

W przekazaniu sprzętu dla SPZZOZ w Sierpcu wzięli udział: marszałek Adam Struzik, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku Tomasz Kominek, wicestarosta sierpecki Jarosław Ocicki, przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, członek Zarządu Powiatu Andrzej Cześnik, członek Zarządu Powiatu Kamil Różański, radny Rady Miejskiej Piotr Rzeszotarski oraz dyrektor SPZZOZ Sierpc Robert Makówka.

Adam Struzik, przekazując kardiomonitory, stwierdzi, że samorząd Mazowsza jako pierwszy w naszym kraju uruchomił środki unijne na walkę z koronawirusem. Dzięki projektowi „Zakup niezbędnego sprzętu i adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” do mazowieckich placówek ochrony zdrowia trafiło w sumie ponad 4,5 miliona środków ochrony osobistej oraz 3,5 tys. sztuk sprzętu specjalistycznego. Marszałek życzył, aby nowoczesne urządzenia jak najlepiej służyły pacjentom.

Dyrektor szpitala Robert Makówka podziękował za wsparcie: za kardiomonitory, za dotację, dzięki której możliwe było wykonanie termomodernizacji budynku szpitala, za środki ochrony osobistej dla personelu i pacjentów.

Wizyta marszałka była też okazją do pochwalenia się zmianami, które zaszły w ostatnim czasie w sierpeckiej placówce. Goście po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć tomograf komputerowy.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA