Zamknij
REKLAMA

Uroczystość z okazji Święta Policji

10:00, 26.07.2020 | opr. red. IP i fot. KPP Sierpc K. Dobrzeniecki
Skomentuj
REKLAMA

We wtorek odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. Sierpeccy policjanci z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu mł. insp. Jarosława Ciarki odebrali akty mianowania na wyższy stopień policyjny. Burmistrz Sierpca, starosta sierpecki oraz wójtowie gmin powiatu sierpeckiego wyróżnili i nagrodzili kilkunastu funkcjonariuszy za działania na rzecz mieszkańców miasta oraz powiatu. Zarząd Główny NSZZ Policjantów na wniosek Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Radomiu uhonorował kilku policjantów Krzyżami Niepodległości za Zasługi dla Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. mazowieckiego w Radomiu.

Otwarcia części oficjalnej dokonał dowódca uroczystości podkom. Marek Pawłowski, składając meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Sierpcu mł. insp. Jarosławowi Ciarce. Następnie Komendant wygłosił przemówienie, w którym podziękował wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie w codzienną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

W trakcie uroczystości wyróżniającym się policjantom Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu mł. insp. Jarosław Ciarka wraz z asystującym mu I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu mł. insp. Zbigniewem Czachorowskim wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia i medale.

Tegoroczne Święto Policji jest szczególne dla Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu, którzy rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji zostali mianowani na wyższe stopnie policyjne. Otrzymali awanse na stopnie młodszych inspektorów Policji.

W tym roku w KPP w Sierpcu rozkazami Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu awansowanych zostało 28  policjantek i policjantów - 2 policjantów w korpusie oficerów, 13 policjantów w korpusie aspirantów Policji i 13 policjantów w korpusie podoficerów Policji. Rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu awans na wyższy stopień służbowy otrzymało 6 policjantów w korpusie szeregowych Policji.

Jak co roku, kilkunastu policjantów z KPP w Sierpcu i podległych posterunków zostało w sposób szczególny wyróżnionych przez przedstawicieli władz samorządowych za działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz powiatu sierpeckiego.

Podczas uroczystości, zgodnie z decyzjami Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, Krzyżami Niepodległości z gwiazdą klasy pierwszej odznaczeni zostali Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu mł. insp. Jarosław Ciarka oraz asp szt. Dariusz Baranowski. Krzyżami Niepodległości klasy II odznaczeni zostali: I Zastępca Komendanta Policji w Sierpcu mł. insp. Zbigniew Czachorowski, kapelan ks. proboszcz Krzysztof Zakrzewski, naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP Sierpc nadkom. Marcin Ostrowski oraz asp. szt. Wiesław Stępkowski. Odznaczenia wręczył V-ce przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Radomiu podinsp. Dariusz Brzezicki, który następnie w przemówieniu podziękował policjantkom i policjantom za zaangażowanie w codzienną służbę i kreowanie dobrego wizerunku Policji.

Podczas uroczystości odczytany został list Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s. w Radomiu  insp. Michała Ledziona, skierowany do mazowieckich  policjantów i pracowników. Komendant w 95. rocznicę służby kobiet w szeregach Policji, oprócz życzeń, podziękował im za profesjonalizm oraz sumienność w służbie.

Wyrazy uznania i zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom policjantom i pracownikom złożył również kapelan sierpeckich policjantów ks. proboszcz Krzysztof Zakrzewski.

W trosce o bezpieczeństwo, z uwagi na pandemię, w tegorocznych obchodach Święta Policji została ograniczona liczba uczestników,  a uroczystość miała charakter zamknięty.

(opr. red. IP i fot. KPP Sierpc K. Dobrzeniecki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA