Zamknij
REKLAMA

Burza nad powiatem sierpeckim

18:25, 11.07.2020 | A.M
Skomentuj fot. OSP Zawidz
REKLAMA

 

 

Kolejna burza przeszła nad powiatem sierpeckim. Porywisty wiatr dał się szczególnie we znaki mieszkańcom gmin Gozdowo i Zawidz.

 

Nawałnice powoli stają się codziennością. W piątek, 10 lipca 2020 r., po raz kolejny w tym roku burze szalały nad Polską. W naszym regionie ucierpiały szczególnie okolice Raciąża, ale i w powiecie sierpeckim strażacy mieli sporo pracy.

 

Powalone drzewa

OSP Lelice wyjeżdżało kilkukrotnie, by usuwać gałęzie znajdujące się na drogach, najpierw w Kurowie, później w Kolczynie i na trasie Rogienice – Szczepanki. W Bonisławiu pod zwalonym konarem strażacy zauważyli lodowe kulki gradu.

 

fot. OSP Lelice

fot. OSP Lelice

W miejscowości Gutowo Stradzyno na drogę przewróciło się drzewo, zrywając przy okazji linię energetyczną. Na miejscu pojawiły się OSP Milewko i OSP Lelice. Ponad dwie godziny trwała akcja usuwania przeszkody. Z pomocą pospieszył również rolnik z ładowarką teleskopową.

fot. OSP Milewko fot. OSP Milewko

Zerwany dach

Najtrudniejsza sytuacja była w miejscowości Kosmaczewo. Na miejsce przybyły jednostki z OSP Zawidz, Słupia, Goleszyn i JRG Sierpc. Został zerwany dach z budynku mieszkalnego i gospodarczego oraz trzeba było usunąć leżące na drodze konary drzew.

fot. OSP Goleszyn

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA