Zamknij

Wizyta wicepremiera Jacka Sasina

11:03, 09.07.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W ramach trwającej kampanii wyborczej Sierpc odwiedził wicepremier Jacek Sasin. Spotkał się z mieszkańcami powiatu. Przekonywał do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich i oddania głosu na Andrzeja Dudę.

 

Spotkanie odbyło się na parkingu przed Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Wicepremiera powitał starosta sierpecki Mariusz Turalski. Wizyta rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Wybierzmy dobrą Polskę

Wicepremier mówił o drugiej turze wyborów prezydenckich.

- W tych wyborach będziemy decydować, czy wybierzemy Polskę, która będzie Polską zgodnej współpracy rządu, prezydenta, większości parlamentarnej, które to ośrodki władzy będą nastawione na to, by wspólnie realizować dobry program dla Polski, czy wybierzemy taki model władzy, gdzie prezydent jest przeciw, prezydent jest anty – mówił wicepremier.

Jacek Sasin twierdził, że wybór prezydenta będzie też wyborem kierunku, w jakim pójdzie Polska. Porównywał dwóch kandydatów. Mówił, że głosując w niedzielnych wyborach, odpowiemy na pytanie: czy chcemy kontynuacji „tej dobrej polityki, która od pięciu lat w przypadku prezydenta i ponad czterech i pół roku w przypadku rządu jest polityką realizowaną dla Polaków”. Wspominał też, że to nie PiS dzieli. Wicepremier zachęcał do głosowania na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

- Wybierzmy Andrzeja Dudę na prezydenta. Wybierzmy dobrą przyszłość dla Polski – powiedział Jacek Sasin.

Wicepremier mówił też o dotacjach, które otrzymały samorządy w ramach tarczy antykryzysowej. Wręczył symboliczną promesę na ponad 6 mln złotych staroście Mariuszowi Turalskiemu. Włodarz powiatu przypomniał, że to dzięki inicjatywie legislacyjnej prezydenta Andrzeja Dudy pieniądze te mogą trafić do samorządu. Mariusz Turalski również zachęcał do głosowania na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

 

Nie wszyscy na tak

Na spotkanie przyszli nie tylko popierający PiS. Nie wszyscy zgadzali się z wypowiedziami ministra Sasina. Były głosy sprzeciwu. Młoda kobieta stanęła z transparentem będącym protestem przeciwko rządzącej partii. Nie zakłócono jednak przebiegu wizyty.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

nie bede juz nawiwnynie bede juz nawiwny

5 0

Pis wprowadził 30 nowych podatków. VAT-u nie obniżył, a obiecywali. Jest coraz gorzej. Potem dali pieniądze, które najpierw zabrali tymi podatkami, żeby być u władzy i mogli kraść z Szumowskim i instruktorem narciarstwa na czele. Głosowałem na pis, ale zostałem oszukany. Nie dam wam się oszukać znowu!! 19:52, 09.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sasin czas na ciebiesasin czas na ciebie

5 0

Sasin co z przepalona kasa na karty do glosowania za 70 mln ???? na jakiej podstawie to drukowales?? 19:55, 09.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WyborcaWyborca

3 0

Ani chybi rzadowe media podadza informacje, ze pana Sasina witaly nieprzebrane tlumy.... 21:54, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA