Zamknij

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

17:51, 02.07.2020 | A.M
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu
REKLAMA

 

 

Podczas dwudziestej pierwszej sesji Rady Powiatu radni podjęli decyzję o udzieleniu absolutorium dla Zarządu Powiatu z wykonania budżetu za 2019 r. Byli jednomyślni.

 

Komisja rewizyjna Rady Powiatu wnioskowała, by udzielić Zarządowi absolutorium z wykonania budżetu za 2019 r. Pozytywną opinię wydała także Regionalna Izba Obrachunkowa. Starosta sierpecki Mariusz Turalski wspomniał, że najważniejsze obszary działań Powiatu, czyli oświata, służba zdrowia, drogownictwo i pomoc społeczna, były w dobrej sytuacji. Na inwestycje drogowe udało się pozyskać w 2019 r. ponad 8,5 mln zł, a w tym roku już ponad 8,1 mln zł. Na szpital przeznaczono przez ostatnie półtora roku ponad 4 mln zł. Bardzo dobrze wypadła także rekrutacja do szkół, których organem zarządzającym jest powiat sierpecki. Starosta podziękował wszystkim, którzy pomogli w wykonaniu budżetu, w pozyskiwaniu środków i sprawnym ich wydatkowaniu.

Radni jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem Zarządowi absolutorium.

- Gratuluję pracy i efektów w 2019 r. Jako radni liczymy na bardzo dobrą współpracę między Radą a Zarządem. Im więcej rozmów, tym więcej kompromisów. Razem możemy rozwijać powiat – powiedział przewodniczący Rady Przemysław Burzyński.

Starosta podziękował radnym za udzielenie absolutorium i zapowiedział dalszą pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju powiatu.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA