Zamknij
REKLAMA

Dotacja na budowę boisk w Sierpcu, Bożewie i Rościszewie

12:19, 26.06.2020 | Opr.red.
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Radni województwa zdecydowali o przyznaniu ponad 10 mln zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020. W całym województwie zostanie zrealizowanych 114 projektów, w tym 10 w subregionie płockim, a z tego trzy w powiecie sierpeckim.

 

To już trzecia edycja Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

- W tym roku wpłynęło do nas 235 wniosków o wsparcie, a kwota dofinansowania, o jaką ubiegali się w nich samorządowcy, przekroczyła trzykrotnie pulę, którą przeznaczyliśmy na realizację tego programu. To pokazuje, że ta inicjatywa jest potrzebna. Samorządowcy widzą jego realne efekty nie tylko w swoich gminach, ale też u sąsiadów. I aplikują do samorządu o wsparcie. Z rozmów z beneficjentami wiemy, że często pomoc z budżetu Mazowsza domyka budżet takiego przedsięwzięcia – powiedział marszałek Adam Struzik.

Dotację przyznano trzem samorządom z powiatu sierpeckiego. Gmina Miasto Sierpc otrzymała 90 tys. zł na przebudowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3, Gmina Mochowo 100 tys. zł na budowę boiska wielofunkcyjnego w Bożewie Nowym, a Gmina Rościszewo 100 tys. zł na przebudowę i modernizację bieżni i boiska szkolnego w miejscowości Rościszewo.

(Opr.red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA