Zamknij
REKLAMA

Jazda na podwójnym gazie i areszt. Nietrzeźwi niedzielni kierowcy

14:25, 23.06.2020 | opr. red. IP i fot. KPP Sierpc K. Dobrzeniecki
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłą niedzielę policjanci z sierpeckiej drogówki dwukrotnie interweniowali podczas zdarzeń drogowych, których można było uniknąć - wystarczyło nie pić... Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymano w policyjnym areszcie.

 

Późnym popołudniem w niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu otrzymali zgłoszenie od dyżurnego, że na trasie prowadzącej z miejscowości Żochowo do Ligowa samochód osobowy marki BMW uderzył w drzewo, a kierowca i pasażerowie są pod wpływem alkoholu.

 

Funkcjonariusze szybko odnaleźli powgniatane auto, ale nikogo przy nim nie było. Policjanci postanowili przeszukać pobliski teren leśny. Po kilku minutach zatrzymali trzech młodych mężczyzn - uczestników zdarzenia drogowego. Są mieszkańcami powiatu sierpeckiego. Mężczyźni nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że wszyscy mają po około trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Kolejne zgłoszenie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sierpcu otrzymali od dyżurnego późnym wieczorem. Tym razem na trasie wiodącej ze Skrwilna do miejscowości Karlewo, w okolicach jeziora szczutowskiego dachował Opel Vectra. Kierujący według zgłaszającego był pod działaniem alkoholu. Policjanci po dotarciu na miejsce przy samochodzie zastali młodych mężczyzn będących mieszkańcami powiatu sierpeckiego. Byli oni uczestnikami ów zdarzenia drogowego. Nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mają po około trzy promile alkoholu w organizmie. Kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

W obydwu przypadkach kierujących zgubił alkohol, który wpłynął na niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście poza uszkodzeniem samochodów nie wyrządzili innych strat, nikt nie ucierpiał. Teraz za swoje lekkomyślne i nieodpowiedzialne postępowanie kierujący odpowiedzą karnie przed sądem.

(opr. red. IP i fot. KPP Sierpc K. Dobrzeniecki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA