Zamknij
REKLAMA

Ekologiczne rolnictwo a rola pszczół - projekt Fundacji Mocni Mocą Nadziei

19:21, 19.05.2020 | UMWM
Skomentuj Obraz PublicDomainPictures z Pixabay 
REKLAMA

Zarząd Mazowsza właśnie rozstrzygnął dwa konkursy ofert dla organizacji pozarządowych – jeden dotyczący promowania mazowieckich produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych, a drugi – rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienie roli pszczół w środowisku naturalnym. W sumie w dwóch konkursach wsparcie o łącznej wartości blisko 430 tys. zł trafi do 47 mazowieckich organizacji, w tym do 5 z subregionu płockiego.

 

W ramach pierwszego konkursu organizacje mogły ubiegać o wsparcie przedsięwzięć dotyczących promowania produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych w ramach idei Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. Na ten konkurs wpłynęło 86 wniosków. W sumie wsparcie trafi do 30 organizacji pozarządowych. Jego łączna wartość to blisko 270 tys. zł. Na realizację autorskiego przedsięwzięcia można było zdobyć do 10 tys. zł.

Z kolei o wsparcie w konkursie ofert dotyczącym propagowania rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienia roli pszczół w środowisku naturalnym, ubiegało się 39 ofert. W sumie dofinansowanych zostanie 17 przedsięwzięć. Wartość wsparcia wszystkich to blisko 160 tys. zł. Z subregionu płockiego, a zarazem powiatu sierpeckiego, dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł na projekt „Ekologiczne rolnictwo a rola pszczół - świadome rolnictwo” otrzymała Fundacja „Mocni Mocą Nadziei”.

– Doceniamy organizacje pozarządowe. Chcemy je wspierać w ich codziennej działalności. Wiemy, że nawet takie nieduże granty pozwalają im prężnie działać, inicjować przedsięwzięcia angażujące mieszkańców. W tym roku pomożemy 37 organizacjom, które przygotowały najlepsze projekty, prezentujące lokalną mazowiecką kuchnię, a także pokazujące rolę pszczół, nie tylko w rolnictwie ekologicznym – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

(UMWM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA