Zamknij
REKLAMA

Pomoc dla dzieci z Zespołem Aspergera

20:11, 15.05.2020 | opr.red.
Skomentuj
Obraz Esi Grünhagen z Pixabay
REKLAMA

 


 

Fundacja „Mocni Mocą Nadziei” z powiatu sierpeckiego jest jedną z siedmiu organizacji, które otrzymały z budżetu Mazowsza dotację na organizację zajęć dla dzieci z Zespołem Aspergera i ich rodzin.


 

Zarząd województwa przeznaczył na pomoc oraz na kampanie społeczne przybliżające życie osób z Zespołem Aspergera 300 tys. zł. Przekazane dotacje to efekt rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

– Mimo że nadal różne zajęcia grupowe czy nawet indywidualne konsultacje nie odbywają się w tradycyjny sposób, to zależało nam na jak najszybszym przekazaniu dotacji organizacjom wspierającym rodziny z dziećmi z Zespołem Aspergera. Obowiązująca wciąż izolacja niekorzystnie wpływa na osoby z tymi zaburzeniami. Zależało nam więc, by organizacje już mogły – choćby zdalnie – udzielać wsparcia – mówi Elżbieta Bogucka, zastępca dyrektora ds. społecznych w Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej.

Projekty będą realizowane przez siedem mazowieckich organizacji. Wśród nich znalazła się Fundacja „Mocni Mocą Nadziei” (Białoskóry, pow. sierpecki), która otrzymała dotację na zorganizowanie grup wsparcia dla dzieci i młodzieży z chorobą Aspergera, ale też dla rodzin lub opiekunów takich osób. Dla uczestników swoich zajęć przygotowała program wsparcia samodzielności społecznej. Projekt zakłada również przeprowadzenie szkolenia dla kadr instytucji pomocy społecznej i innych instytucji społecznych. Dotacja na ten projekt wynosi 45 tys. zł

(opr.red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA