Zamknij
REKLAMA

Pożar w stacji kontroli pojazdów

16:34, 06.05.2020 | opr. red./fot. OSP Szczutowo
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę, 26 kwietnia 2020 r., doszło do pożaru w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Sierpcu, położonej w pobliżu stacji benzynowej.

W chwili dojazdu pierwszego zastępu z budynku (z bram wjazdowych) wydobywał się gęsty czarny dym. Odłączono zasilanie energetyczne w budynku głównym wyłącznikiem prądu. Do obiektu weszli pierwsi strażacy, ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych, w celu przeszukania oraz dotarcia do pomieszczenia, w którym występuje pożar. Wewnątrz nie było żadnych osób.

- Po dojeździe zastępu z OSP Goleszyn wprowadzono drugą rotę gaśniczą, ubraną w sprzęt ODO z kamerą termowizyjną oraz prądem wody. W całym budynku panowało zadymienie. Po dotarciu do pomieszczenia, w którym występował pożar, podano dwa prądy wody w natarciu. Pożar ugaszono – poinformował oficer prasowy KP PSP mł. bryg. Waldemar Goczyński.

Spaleniu uległo m.in.: instalacja, rozdzielnie, falowniki, inwertery, analizator spalin, dymomierz, opóźnieniomierz, przyrząd do badania złącza diagnostycznego pojazd-przyczepa, klucze dynamometryczne, sonopan, wyciąg spalin, przyrząd do kontroli ciśnienia w ogumieniu, cała sterownia i rozdzielnia z komputerem diagnostycznym, przyłącze elektryczne stacji paliw, instalacja fotowoltaiczna stacji paliw, wiertarki, wkrętarki, ubrania robocze, klimatyzacja, monitoring, oświetlenie. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

W gaszeniu ognia brały udział zastępy JRG Sierpc, OSP Szczutowo i OSP Goleszyn.

 


 

(opr. red./fot. OSP Szczutowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA