Zamknij

Przyłbice z drukarek 3D trafiły do sierpeckiego szpitala

18:24, 27.03.2020 | A.M, Fot. Z. Czerwiński
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, pracownicy szpitali i przychodni znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Z wielu miejsc słychać prośby o wsparcie. I pomoc nadchodzi. Pomagają przedstawiciele gastronomii, którzy za dramo dowożą jedzenie. Pomagają krawcowe, dostarczając szyte ręcznie maseczki. Pomagają też właściciele drukarek 3D.

 

Niedawno w zielonogórskim dodatku Gazety Wyborczej ukazał się artykuł o Łukaszu i Justynie Więckach z Zielonej Góry. Używając drukarek 3D, postanowili wyprodukować 1,2 tys. przyłbic dla szpitali i służb sanitarnych w województwie lubuskim. Ich historia zainspirowała do odkurzenia sprzętu sierpeckiego mecenasa Zbigniewa Czerwińskiego. Nie udało mu się nawiązać kontaktu z małżeństwem, ale przypomniał sobie o popularnym forum reprapy.pl. Okazało się, że jest organizowana wspólna produkcja. Zbigniew Czerwiński drukuje na swoim urządzeniu elementy przyłbic. Kiedy zbierze się ich więcej, wysyła je do administratora forum, właściciela firmy produkującej filamenty do drukarek 3D. Do wydrukowanych elementów montowane są szybki i gumki mocujące. Wszystko to jest robione za darmo.

Pierwsze przyłbice trafiły już do sierpeckiego szpitala.

- Oddałem sześć kompletnych przyłbic. W poniedziałek ma być ich dwadzieścia. A jeżeli zadziała zmodyfikowana wersja, umożliwiająca drukowanie jednego egzemplarza w półtorej godziny, będzie więcej – mówi Zbigniew Czerwiński.

 

 

(A.M, Fot. Z. Czerwiński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA