Zamknij
REKLAMA

Laboratorium narkotyków syntetycznych w powiecie sierpeckim

09:47, 28.02.2020 | źródło IP i fot. Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową/opr. red.
Skomentuj źródło IP i fot. Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
REKLAMA

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji zlikwidowali wytwórnię narkotyków oraz zatrzymali "chemika".

 

W ubiegły weekend na terenie powiatu sierpeckiego policjanci z Radomia i Warszawy, wspierani przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu, a także policjantów z Sierpca weszli na teren jednej z posesji, gdzie znajdowało się laboratorium, w którym produkowana była amfetamina oraz 4CMC.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za proces produkcji narkotyków, a także zabezpieczyli znaczne ilości gotowego narkotyku. Nielegalne laboratorium było starannie ukryte i znajdowało się w piwnicy oraz w pomieszczeniach gospodarczych. Posesja była specjalnie przygotowana do tego celu. Była ogrodzona wysokim betonowym płotem, a budynek miał zamurowane okna. Oprócz gotowego narkotyku funkcjonariusze zabezpieczyli kilka kompletnych linii produkcyjnych oraz inne przedmioty służące do ich produkcji, a także prekursory i substancje chemiczne.

Zlikwidowana wytwórnia mogła wyprodukować nawet kilkadziesiąt kilogramów gotowego narkotyku dziennie. Z uwagi na rozmiar zlikwidowanego laboratorium i ilość zabezpieczonych substancji w formie płynnej i skrystalizowanej, badaniom poddano jedynie część substancji. Badanie 11 kilogramów zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to narkotyk o nazwie 4 CMC o czarnorynkowej wartości około 500 tys. złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty produkcji znacznej ilości narkotyków i decyzją Sądu Rejonowego w Sierpcu został tymczasowo aresztowany. Sprawę prowadzi WDŚ KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sierpcu.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Film z akcji dostępny tutaj: http://policja.pl/dokumenty/zalaczniki/271/271-77805.mp4

 

(źródło IP i fot. Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową/opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MichaelMichael

1 1

Sierpecki Breaking BED xd 20:51, 28.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA