Zamknij
REKLAMA

Studniówka maturzystów z Ekonomika

22:05, 09.02.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 


 

Uczniowie z pięciu klas, które przystąpią już w tym roku do egzaminu dojrzałości w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu, zrobili swój pierwszy krok w dorosłość. Bal studniówkowy był sprawdzianem ich dojrzałości, ale też wspaniałą okazją do dobrej zabawy.


 

Zgodnie z wieloletnią tradycją studniówka rozpoczęła się polonezem. Blisko sto par tańczyło w sali bankietowej w Ambrozji. W kąt poszły trampki i wytarte jeansy. Zastąpiły je wytworne kreacje. Bal oficjalnie otworzyła dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Magdalena Peda.

- Studniówka jest ostatnim dzwonkiem wzywającym was do wytężonej pracy. To także przepustka do dorosłości, która zamyka poprzedni etap waszego życia - etap młodzieńczej beztroski. Życzę udanego i dobrze przepracowanego ostatniego etapu przygotowań i jak najlepszych wyników z egzaminów maturalnych. Życzę wam dobrych wyborów w życiu, których konsekwencją będzie spełnienie, szczęście, radość i rozwijanie swoich pasji. Szampańskiej zabawy – powiedziała dyrektor.

Do życzeń dołączyli się goście wicestarosta sierpecki Jarosław Ocicki oraz ksiądz Sławomir Zalewski. Także przewodnicząca komitetu studniówkowego Anna Woźniak życzyła wszystkim wspaniałej zabawy, a maturzystom dobrych wyborów w przyszłości. Przewodnicząca Rady Rodziców Bronisława Walter podziękowała dyrekcji i nauczycielom za naukę, poświęcony czas, za opiekę i wyrozumiałość wobec czasem niesfornych uczniów. W imieniu młodszych kolegów przemawiał Przemysław Głowacki, który wspominał wspólnie spędzone lata w szkole, spotkania na korytarzach, przyjaźnie. Tradycyjnie już na balu studniówkowym nie mogło zabraknąć podziękowań od maturzystów. W ich imieniu głos zabrała Patrycja Szulecka.

- Tak niedawno przekraczaliśmy mury naszej szkoły. Przeżywaliśmy w niej wzloty i upadki. Dziś stoimy tu wszyscy. Niby my, ale jednak tak bardzo do siebie niepodobni (…). Z tego miejsca, w imieniu koleżanek i kolegów, pragnę podziękować dyrekcji i radzie pedagogicznej za nieustającą pomoc i ogrom przekazanej wiedzy. Dołożymy starań, by państwa wysiłki nie poszły na marne – powiedziała tegoroczna maturzystka.

Były też podziękowania dla Starostwa Powiatowego i rodziców. W dowód wdzięczności wręczono kwiaty.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę, która trwała do białego rana. Podczas studniówki wybrano królową i króla balu. Zostali nimi Karolina Fiałek i Eryk Maciejewski. Na tę jedną noc wszyscy zapomnieli o czekających wyzwaniach.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone