Zamknij
REKLAMA

Tytuł Zasłużony dla Powiatu Sierpeckiego dla księdza Stanisława Opolskiego

11:43, 20.01.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Podczas siedemnastej sesji Rady Powiatu w Sierpcu radni zaakceptowali kandydaturę księdza Stanisława Opolskiego, zgłoszoną do tytułu Zasłużony dla Powiatu Sierpeckiego. Medal został wręczony podczas spotkania noworocznego.

 

Z inicjatywą nadania honorowego tytułu dla proboszcza parafii Gozdowo, ks. Stanisława Opolskiego, wystąpił radny Sebastian Szczypecki i radny Rady Gminy Gozdowo Paweł Wiśniewski. Wniosek do rozpatrzenia przez Zarząd i Radę wystosował starosta Mariusz Turalski. Za przyznaniem tytułu byli wszyscy obecni na sesji radni.

Stanisław Jan Opolski urodził się 28 kwietnia 1952 roku w Chlebowie. Wychowywał się w gminie Bulkowo. W 1978 roku ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Święcenia kapłańskie otrzymał 4 czerwca 1978 roku.

Do parafii pw. Wszystkich Świętych w Gozdowie przybył 1 września 1996 roku i został jej proboszczem. Przyczynił się do dokończenia budowy kaplicy w miejscowości Kolczyn. Był inicjatorem rozbudowy i ogrodzenia cmentarza w Gozdowie. Doprowadził do wykonania prac remontowych, w wyniku których wymieniono dach kościoła w gminnej wsi. Odnowiono też dzwonnicę, zainstalowano nowoczesne nagłośnienie oraz zakupiono żyrandole w stylu neogotyckim.

- Ksiądz proboszcz Stanisław Jan Opolski to bardzo dobry człowiek i gospodarz, który zrobił wiele dobrego dla poprawy infrastruktury zabytkowej i parafialnej gminy Gozdowo, a co za tym idzie i całego powiatu(…). Ksiądz Stanisław jest dobrym pasterzem, który z pewnością zasługuje na tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Sierpeckiego” - napisano we wniosku.

W 2013 roku ks. Stanisław Opolski został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Gozdowo”.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

. .

0 2

Niech ksiądz już pójdzie na zasłużoną emeryturę. Parafia potrzebuje młodszego proboszcza. 17:23, 20.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WitakWitak

0 0

Ciekawe skąd weźmiesz młodszego proboszcza jak księży brakuje. Ksiądz Stanisław jest bardzo dobry w tym co robi i niech zostanie jak najdłużej 🙂 19:44, 20.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone